10.000 TL'lik sistem nereden alınmalı?

xFriendly

Hectopat
Makaleler
1
Herkese merhabalar ortalama olarak 10.000 TL civarında param var. Sorunum şudur ki, sistemi topladım ancak her yerden ayrı ayrı fiyatlar almaktayım. Ben bu dizdiğim sistemi en ucuza ve güvenilir şekilde toplamaya çalışacağım ve bu konuda sizlerin fikirlerinize görüşlerinize ihtiyacım var. Sistem hakkında da deneyimlerinizi fikirlerinizi belirtebilirsiniz. Bu arada oyun için topluyorum ve monitörüm yok monitör de araştırıyorum ancak dizdiğim sistemi en ucuz şekilde elde edersem o zaman monitöre yer kalıyor gibi.
Sistemim şudur:
  • İşlemci : AMD Ryzen 7 1800x
  • Anakart : MSI X370 Gaming Pro
  • Ekran kartı : MSI GTX 1080 Ti
  • RAM : Corsair 16gb 3200
  • PSU : FSP Hydro 700 80+
  • HDD : Toshiba P300 2TB 7,200 rpm
  • SSD : Samsung 850 evo 250 GB
  • Kasa : NZXT S340 Elite
Fiyatlarsa şunlar: (Birebir aynı ürün olmasa da hemen hemen aynı özellik olanlar seçilmiştir stok olmayanlar için)
Nanokatalog: 8.900₺
Sinerji: 9.064₺
İnceHesap: 8.663₺
Teknobiyotik: 9072₺
Ama Amazon gönderim fiyatları dahilinde topladığım ortalama aynı sistemin fiyatı: 2.177$ = 7.777 TL. Şimdi böyle olunca fiyatlar kafam bir hayli karıştı ve aklım sürekli Amazona gidiyor. Acelem de yok. Paranın az bir kısmını önümüzdeki ayın 12'sinde bankadan alacağım o nedenle 1 ay rahatlıkla bekleyebilirim. Bu süreçte nasıl en uygun en güvenli şekilde alabilirim adı altında araştırma yapıyorum. Tekrar hatırlatmak isterim ki monitörüm yok. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Her parça nerede daha uygunsa oradan alım yapmanızı öneririm. Amazon üzerinden garanti durumları hakkında net bilgim yok, bu yüzden orası için çok yorumum olamayacak. Fiyat aldığınız diğer mağzalar güvenilir mağazalardır fakat Nanokatalog ürünleri yurt dışından tedarik ettiği için, ürününüzün elinize ulaşma süresi uzun sürebiliyor. Mağazaların arada indirim kampanyaları oluyor o zamanda sistemi toplayabilirsiniz. Aldığınız en kartı için 4K bir monitör almanız çok iyi olacaktır. Bütçenize uygun olursa G-Sync bir monitör harika olur. Güzel sistem şimdiden hayırlı olsun. Son olarak Amazon üzerinden PSU'yu ve kasayı daha uyguna alabilirsiniz. PSU olarak Corsair' in modüler PSU'larına ya da EVGA'nın 650 GQ gibi modellerine bakmanızı öneririm. Corsair'in dediğim modellerinde 10 yıl garanti süreleri vardır.

Son düzenleme:
Her parça nerede daha uygunsa oradan alım yapmanızı öneririm. Amazon üzerinden garanti durumları hakkında net bilgim yok, bu yüzden orası için çok yorumum olamayacak. Fiyat aldığınız diğer mağzalar güvenilir mağazalardır fakat Nanokatalog ürünleri yurt dışından tedarik ettiği için, ürününüzün elinize ulaşma süresi uzun sürebiliyor. Mağazaların arada indirim kampanyaları oluyor o zamanda sistemi toplayabilirsiniz. Aldığınız en kartı için 4K bir monitör almanız çok iyi olacaktır. Bütçenize uygun olursa G-Sync bir monitör harika olur. Güzel sistem şimdiden hayırlı olsun.
Teşekkür ederim ancak 4K monitör imkan yok alamam :( istediğim benim 144Hz 2K bir monitör 1Ms 2Ms bana hayli hayli yeterlidir diye düşünüyorum.

Sistem kurmayı çok daha iyi bilen arkadaşlar yazacaktır ancak benim nacizane tavsiyem, Ryzen 1700X ve Gtx 1070 yapmak olacaktır. En az 2000 lira cepte kalır ve onunla da çok iyi bir monitör alınır. Oyun için bana fazla geldi açıkcası.

Sistem kurmayı çok daha iyi bilen arkadaşlar yazacaktır ancak benim nacizane tavsiyem, Ryzen 1700X ve Gtx 1070 yapmak olacaktır. En az 2000 lira cepte kalır ve onunla da çok iyi bir monitör alınır. Oyun için bana fazla geldi açıkcası.
Hem oyun olsun hem ömür boyu olmasa da uzun yıllar boyu idare etsin istiyorum GTX 1070 in performansına baktım da çok fazla beğenmedim tabii denemek daha farklı olacaktır ancak. Yani biraz bende huy var olmuşken son sistem iyisinden olsun diye. Bende de monitöre para vermek pek istemiyorum 4K oyun oynasam 1080p den veya 2K'dan çok çok bir fark olacağını sanmıyorum.

4K monitörler dediklerinden daha ucuz yalnız. 1080 ti alacaksan 4K almalısın. Ayrıca 1800x içinden soğutucu çıkmıyor. Bir tane de işlemci soğutucu almalısın.
Monitör olarak şunu alabilirsin:Samsung U28E590DS 28" 1ms (2xHDMI+Display) 4K Ultra HD Led Fiyatı
Ya da 2K 165 Hz alıp DSR ile kullanabilirsin ki o zaman benim tavsiyem f/p kralı olan şu olacaktır:Dell S2417DG 23.8" 1ms (HDMI+Display) G-Sync WQHD Oyuncu Fiyatı
Soğutucu olmadığını bilmiyordum :O çok şaşırdım şu an. Bilgi için çok teşekkürler o zaman sıvı soğutma isterim :) sistemi yeniden toparlamak gerekiyor desenize :/

O zaman 1080 ti almayacaksınız eğer 1080p'den farkı olmayacağını düşünüyorsanız. O sistem bir oyuncu için aşırı. Render ve yayın yapıyorsanız iyi ama.
@Neko lütfen sistem toplama. Kırk yılda bir böylesini buluyorum zaten.:D

Bence PSU'yu Seasonic veya Evga marka alınız, HDD'yi 1TB yapıp SSD'yi 500GB yapınız.

O zaman 1080 ti almayacaksınız eğer 1080p'den farkı olmayacağını düşünüyorsanız. O sistem bir oyuncu için aşırı. Render ve yayın yapıyorsanız iyi ama.
Düşüncem yok değil o nedenle böyle dizdim. Yalnızca benim görmem önemli değil yani atıyorum oyundaki performansı önemli asıl benim için 4K izlesem de 2K izlesem hatta 1080P izlesem de benim için önemli olanı oyun performansı. Yorumunuzu beğeniyorum ayriyeten teşekkürlerimi sunmak isterim.

Bence PSU'yu Seasonic veya Evga marka alınız, HDD'yi 1TB yapıp SSD'yi 500GB yapınız.
SSD'ye yalnızca windows'u kurmayı planlıyorum. PSU değişim için sizce sebebi nedir hocam bir iki ufak örnek verebilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı