10.000 TL'ye 2. El Ekran Kartı Önerisi

Fikop

Hectopat
Eğer bir sorun olmaz ise kitaplığımı ve elimde bulunan 1660 ekran kartını satıp 10000 TL'yi aşmadan 2. el bir ekran kartı almayı planlıyorum. Temiz kullanıldığı sürece mining benim için sorun değil ancak kartın işlem görüp görmediğini anlamanın basit bir yolu var mıdır? Baştan belirteyim vida bantları vb. şeyler bana çocuk kandırmacası geliyor. İnsanı kandırmak isteyen elbette isediği gibi kandırabilir. Bu yüzden hem bu bütçeye 2. el alınabilecek en uygun kart nedır ve alacağım kartı incelerken dikkat etmem gereken püf noktalar nelerdir?

O fiyata 6700XT veya 6800 falan bulabilirsiniz. Ya da 3070-3070Tİ. Kendi şehrinizden ilanlara bakın, elden gidip alın bence. Kartta çizik veya hasar var mı bakın. Pinler yamuk mu, değil mi bakın. 20-25 dakika Furmark testine sokun. Test içindeyken herhangi bir donma veya görüntü gitmesi oluyor mu bakın. Garantisi olsun en kötü 1 yıl falan. Bunlar önemli bence.

İkinci elde bu fiyata RTX 3080 altı almayın. İstanbul ve Ankara ilanları işinizi görür.

İkinci elde bu fiyata RTX 3080 altı almayın. İstanbul ve Ankara ilanları işinizi görür.
Evet dediğiniz gibi o fiyatlara 3080'ler var ama garantisinin yurt dışı oluşu ve fazla ucuz oluşu şüphelendiriyor.

O fiyata 6700XT veya 6800 falan bulabilirsiniz. Ya da 3070-3070Tİ. Kendi şehrinizden ilanlara bakın, elden gidip alın bence. Kartta çizik veya hasar var mı bakın. Pinler yamuk mu, değil mi bakın. 20-25 dakika Furmark testine sokun. Test içindeyken herhangi bir donma veya görüntü gitmesi oluyor mu bakın. Garantisi olsun en kötü 1 yıl falan. Bunlar önemli bence.
Daha önce hiç garantiye ekran kartı vermedim. Garantiye giden kartın garantiye gittiğine dair bir bilgiyi nereden öğrenebilirim?

2.el 3080 veya 3070 iyi gider ama o işlemci ile darboğaz yapabilir bence AMD tercih etmen daha iyi olur AMD tercih edersen 6700 veya 6800 iyi gider ekran kartını alırken dikkat etmen husus mutlaka elden almaya çalış FurMark testi yaptır sorular sor sorular sor dediğimden kasıt dibine kadar sor pazardan karpuz almıyorsun güvenlik etiketine bak mutlaka ve referansı olan satıcılardan al kartıda aldıktan sonra veya satıcıyla birlikte bir bilgisayarcıda bilen birine kartı göster onlar anlarlar zaten son olarak ürün yurt dışımı yurtiiçimi bazıları yalan söyleyip yurtiçi diyor onu sorgulatabilirsin yurtiçi daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı