10.000 TL'ye 2. El Ekran Kartı Önerisi

3600X işlemcisini kullanıyorum, ekran ise 1080p. Darboğaz sorun değil ileri dönük alıyorum.
2. el düşünecekseniz orada tercih size kalır. Nitekim RTX 3080 gibi tepe bir kart 10000 TL'lik bütçe dahilinde bulunabiliyor ama madencilik işleminde nasıl çalıştırıldığı, bakımlarının ne şekilde yapıldığı gibi ciddi soruları test etseniz dahi tam olarak anlamayabilirsiniz. Bu konuda da tarlalarını sıfırlamak isteyenler için bir farkındalık oluştu.

Eğer sıfır bir kart arıyorsanız RTX 3060 Ti ve RX 6700 XT gibi seçenekleriniz var zaten.

2.el 3080 veya 3070 iyi gider ama o işlemci ile darboğaz yapabilir bence AMD tercih etmen daha iyi olur AMD tercih edersen 6700 veya 6800 iyi gider ekran kartını alırken dikkat etmen husus mutlaka elden almaya çalış FurMark testi yaptır sorular sor güvenlik etiketine bak mutlaka ve referansı olan satıcılardan al kartıda aldıktan sonra veya satıcıyla birlikte bir bilgisayarcıda bilen birine kartı göster onlar anlarlar zaten.
Elden almaya ve kartı zorlayacı testlere mağruz bırakmaya niyetliyim zaten. Ek olaeak darboğaz pek taktığım bir durum değil. İleriye dönük almayı planlıyorum.

2. el düşünecekseniz orada tercih size kalır. Nitekim RTX 3080 gibi tepe bir kart 10000 TL'lik bütçe dahilinde bulunabiliyor ama madencilik işleminde nasıl çalıştırıldığı, bakımlarının ne şekilde yapıldığı gibi ciddi soruları test etseniz dahi tam olarak anlamayabilirsiniz. Bu konuda da tarlalarını sıfırlamak isteyenler için bir farkındalık oluştu.

Eğer sıfır bir kart arıyorsanız RTX 3060 Ti ve RX 6700 XT gibi seçenekleriniz var zaten.
Evet 0 olarak o canavarlara da ulaşabiliyorum ama 2. el olsa dahi aynı bütçe içinde daha güçlü bir kart alma arzusunu bastırmak zor. Nede olsa insan aç gözlü bir canlı :). Temiz bir ortamda düşük sıcaklıklarda mining yapılmış ise dediğim gibi benim için sorun olmayacağı için mining olayını problem etmiyorum. Bir oyuncu kasasına nazaran kartlar mining sistemlerinde daha stabil çalışıyor diye biliyorum.

Sen dediğim gibi yap ya ref bol olan satıcılardan al yada bir bilgisayarcıda yada işi bilen vs birinde test ettir baktır.
Tamamdır tavsiye için teşekkürler👍🏿.

Evet 0 olarak o canavarlara da ulaşabiliyorum ama 2. el olsa dahi aynı bütçe içinde daha güçlü bir kart alma arzusunu bastırmak zor. Nede olsa insan açgözlü bir canlı :). Temiz bir ortamda düşük sıcaklıklarda mining yapılmış ise dediğim gibi benim için sorun olmayacağı için mining olayını problem etmiyorum. Bir oyuncu kasasına nazaran kartlar mining sistemlerinde daha stabil çalışıyor diye biliyorum.
O dediğiniz durum bilinçli şekilde yapılmış madencilik için geçerlidir ve size gelene kadar ne şekilde kullanılıp kartın olası sorunlarının ne şekilde maskelendiğini idrak edemeyebilirsiniz. Bundan dolayı tercih size kalır.

Geri
Yukarı