10.000 TL'ye notebook önerisi (MSI prestige 15 vs Dell XPS 7590)

İndirim bekliyorsanız Ryzen 4000 serisini de bekleyin derim. Ayrıca Zephyrus 14 Türkiye'ye geldi Hepsiburada'da 15 000 civarında.
Evet, zaten ben alana kadar birkaç içerisinde ryzen 4000 serisi de tamamen piyasaya girmiş olur diye tahmin ediyorum. Dediğiniz gibi Zephyrus 14 var fakat fiyatı çok yüksek.

Açıkçası ben gelecek olan ryzen 4000'li modeller ile, i7-10750h ve i7-10710u gibi işlemcilere sahip modellerin fiyatlarının biraz daha rekabet edebilir seviyeye düşeceğini düşünüyorum. Tabii gelecek olan tüm ryzen 4000'ler 14-15 bin tl'lerden gelirse, o rekabet seviyesi de olmaz. Fiyatlar çok fazla artar.

Evet, zaten ben alana kadar birkaç içerisinde ryzen 4000 serisi de tamamen piyasaya girmiş olur diye tahmin ediyorum. Dediğiniz gibi Zephyrus 14 var fakat fiyatı çok yüksek.

Açıkçası ben gelecek olan ryzen 4000'li modeller ile, i7-10750h ve i7-10710u gibi işlemcilere sahip modellerin fiyatlarının biraz daha rekabet edebilir seviyeye düşeceğini düşünüyorum. Tabii gelecek olan tüm ryzen 4000'ler 14-15 bin tl'lerden gelirse, o rekabet seviyesi de olmaz. Fiyatlar çok fazla artar.
Şöyle ki bu fiyatların yüksek olduğu zaten aşikar ve bildiğim kadarıyla tek ithal eden firma hepsiburada şuanlık yani normal. Yaza doğru intellerden çok daha aşağıda olması gerek fiyatların eğer covid'in etkisi de varken düzgün sayılarda ithal edilebilirse.

Konuyu görünce yazmak istedim.
2 ay oldu, MSI Prestige 15 alalı. İyi ki almışım, aynı amaca uygun Ryzen 4000 serisi laptop'lardan ses seda yok henüz. Alacak arkadaşlara da tavsiye ederim.

Geri
Yukarı