Dell XPS 15 vs. Dell G5 15

Roma papası

Decapat
Arkadaşlar, Dell XPS 15 ve Dell G5 15 arasında kaldım. Sizce yazılım için hangisi daha ideal?
(Kendime uzun yol yoldaşı arıyorum.)

Dell XPS 15:
Dell G5 15: I7 10750H ; 16 gb RAM ; 512 gb SSD ; GTX 1660 ; çanta ) 12.564 TL

Birde ilave olarak Acer Predator Helios 300 ( I7 10750H ; 16 gb RAM ; 512 gb SSD + HDD takıla bilir + Çanta ve RGB Mouse hediye) 12.900 TL

Dell XPS 15 daha hafif , daha kullanışı rahat ve görüntü kalitesi efso amma diğerlerinin işlemci falan daha cazib.

Son düzenleme:
Dell XPS iş odaklıdır, taşıma ve pil konusunda asla üzeceğini düşünmüyorum fakat 10. nesil işlemci için biraz daha para eklemen gerekli. Oyun oynamayacaksan ve bütçen varsa ben XPS almandan yanayım. Oyun odaklı olan birçok bilgisayarın pili ne hikmetse iş bilgisayarlarına göre çok daha kısa süre içerisinde ölüyor ve sürekli taşıman gerekiyorsa ağırlığı da cabası.
Bu arada yanlış bilmiyorsam Dell XPS'ler metal bir kasaya sahip olduğu için daha dayanıklı oluyor. G5'in kasasının materyalini bilmiyorum.

Öğrenciysen yada özel bir aracın yoksa sürekli sırtında taşıyacaksan hafif olanını al. Zamanında çok çektim notebook taşımaktan 😄 Özel aracın varsa, taşımakta zorlanmayacaksan yada sürekli evde duracaksa G5 15 al.

İşlemci olarak 10750H çok daha önde, bu grafik tüm çekirdekler %100 çalıştığı zaman ama yine 8705G yeter diye düşünüyorum. Eğer oyun oynamayı da düşünüyorsan tabiki G5 15 almalısın.

1.jpg

XPS'ler genelde uzun ömürlü değiller, çıkabilecek çok fazla QC kaynaklı sorun var. Performanstan çok görüntüye önem veriyorsan artı iyi bir garantiyle geliyorsa alınabilir de gene risk.
(Updated 14th June 2020)

These issues are what various XPS 15 models over the years have exhibited. Google for more info:

XPS 15 broken hinge
XPS 15 thermal throttle
XPS 15 wifi
XPS 15 VRM
XPS 15 coil whine
XPS 15 swollen battery
XPS 15 screen flicker
XPS 15 fan bearings
XPS 15 catching fire
XPS 15 trackpad issue

The 9500 looks to be continuing the trend of poor engineering decisions:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dell G serisini tümden göz ardı ederim, iyi performansla fırın gibi çalışan G5 SE modeli hariç 2019 ve 2020 modellerinden almaya değer bir model yok. Isınma sorunları var, kasa ve kullanılan malzeme kalitesi pek iyi değil.

Helios 300 gayet kaliteli bir laptop, 2019 ve 2020'de çıkardıkları modellerden şu ana kadar kronik bir sorun görülmedi. Yüksek performans tutabiliyor ve malzeme kalitesi iyi. Tek eksisi max fanlar açıkken gürültülü. Bir de biraz 'Gamer' havası var, tipi güzel laptop bakıyorsan Omen 15 ve Legion 5 serisini de inceleyebilirsin.

Geri
Yukarı