10.000₺ üniversite için dizüstü bilgisayar önerisi

Fro

Kilopat
Bu yıl üniversiteye başlayacağım için bir bilgisayara ihtiyacım var. Çok ağır işler yapacağımı düşünmüyorum, ağırlıklı olarak yazılım için kullanacağım. Zaman zaman video düzenleme de yapabilirim. Bunların dışında LoL tarzı basit oyunları nadiren de olsa oynuyorum. Sistemin yaklaşık 5 sene götürmesini istiyorum.

Aklımda MacBook serisi vardı ancak kararsız kaldım. MacBook Pro modelinde 8 GB RAM olması ileride sorun yaşayabileceğim konusunda şüphe yarattı, yükseltmek için aradaki ücret de bütçeyi aşıyor.
MacBook Air alırsam i5'e yükseltip RAM'i 16 GB yapabilirim ancak Air için bu yükseltmeye gerçekten değer mi? İşlemci konusunda yine de biraz geri kalıyor.

Öncelikli olarak bunlara bakmam tasarım ve taşınabilirlik konusunda rahatlıkları oldu. Çok kaba bir bilgisayar istemiyorum, taşınabilir olması önemli.

Bunlar hakkındaki fikirlerinizi ve diğer bilgisayar önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Bence MacBook parasına göre donanımları kötü. Başka markalara bakınız. Eğer ağır işler yapmayacaksanız size 4000 TL'lik bir laptop yeter.

Son düzenleme:
Önce MacBook alıp almayacağına karar ver. Sonrasında 10.000 TL'ye U işlemcili, MX ekran kartlı pc alma. Oyun laptopu al. Zaten üniversite işlerini fazlasıyla karşılayacaktır. Önermemi istersen öneririm.

Önce MacBook alıp almayacağına karar ver. Sonrasında 10.000 TL'ye U işlemcili, MX ekran kartlı pc alma. Oyun laptopu al. Zaten üniversite işlerini fazlasıyla karşılayacaktır. Önermemi istersen öneririm.
Dostum taşınabilir olmasını istemiş. 5 kiloluk, kafam kadar adaptörü olan laptopları önermeyi biz de biliyoruz.

Hocam yazılım ve video düzenleme işleri için güzel bir işlemci lazım i7 bunun için biçilmiş kaftan. Uzun yıllar idare etsin diyorsunuz, yeni nesiller uygun tercih olacaktır. Oyun da oynarım diyorsunuz, güzel de bir ekran kartı yazınca bu bütçeye en iyi bilgisayar;

10.000 TL bandına çıkıp da Monster, Game Garaj, Casper gibi markaları tercih etmeyin. Evet, donanımsal olarak 1-1 aynı olabilirler fakat malzeme ve ekran kalitesi olarak uzun ömürde sıkıntı çıkartıyorlar.

O fiyata masaüstü toplanır. :p
Bu bütçeye sırf tasarımı için fiyatı şişirilmiş bu bilgisayarı mı öneriyorsunuz?

Fiyat performans bakımından gayet başarılı ve kaliteli PC markası olan Monster notebook alın üzülmezsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı