10.10.5 Yosemite Parola Girdikten Sonra Açılmama Sorunu

TakivaraKamaHara

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar. Geçen gün dell inspiron n4030 laptopuma yosemite kurdum ilk başta kextleri yüklemediğimden dolayı yavaştı. Sistemin dilini İngilizceden Türkçeye çevirdim ve tekrardan boot ettim. Şifre ekranına kadar geldi fakat şifremi yazdıktan sonra yaklaşık 1 saat beklememe rağmen açılmadı. Bende yeniden kurmak istedim fakat bu seferde yükleme ekranında essentials.pkg hatası verdi.
Sistem Özellikleri
Processor ManufacturerIntel
Processor TypeCore i3
Processor Modeli3-370M
Processor Speed2.40 GHz
Processor CoreDual-core (2 Core)
Cache3 MB
[TBODY] [/TBODY]
Standard Memory4 GB
Memory TechnologyDDR3 SDRAM
[TBODY] [/TBODY]
Storage Size320 GB
Hard Drive RPM5400
Graphics Card512MB Ati Mobility Radeon HD 5000 series
[TBODY] [/TBODY]
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
ilk kurduğumda windows 10 yanına kurulum yapmıştım fakat windows 10 silinmişti. şu an yine windows 10 kullanıyorum silinmemesi için ne yapmam gerekir ?
dediğiniz yöntemde diski mi formatlamam gerek ?

Yardımınız için teşekkür ederim. Deneyip sonuçlarını buraya yazıcam.

Evet kurulumu başarılı bir şekilde yaptım. Ekran kartı 4 mb görünüyor ve wireless çalışmıyor.
Ekran kartım ati radeon mobility hd 5430
Wireless ise dw1501 half mini card
İnternette aradım fakat sağlıklı bir bilgiye ulaşamadım. Bunları çalıştırmamın bir yolu varmıdır ?

Her iki sorununda zor. İkincil ekran kartları çalışmadığı için Intel GMA HD kullanmak zorundasın.
Eğer i3-370M Arrandel, aşağıdaki aygıt ve vendor kimliğine sahipse aşağıda paylaşacağım kexti kullan.
Aygıt Kimliği: 0042 yada 0046
Vendor Kimliği : 8086
Kext için şu bağlantıya git:
(1st Gen) Intel HD Graphics Kexts

Son olarak wireless için kext öneriniz yoksa, önerebileceğiniz wireless kartı va rmıdır?
Kusura bakmayın çok uzattım...

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı