10-11 bin TL sistem tavsiyesi

Bütçe
10500

Eternalonely

Centipat
Daha fazla  
Herkese selam. Bu benim forum içerisinde ilk konum. Dostlar ağustos 15'ten sonra 10.5k bütçe ile Valorant- CS:GO-LoL oynatacak bir sistem toplamak istiyorum. Klavye-mouse-hoparlör/kulaklıgım var. Eski bir 19 inch 50/60 Hz LG VGA çıkışlı monitörüm var. Bu bütçe ile biraz araştırma yaptım fakat işin içinden çıkamadım. Birkaç gündür kafam iyice karıştı. Bir sorum olacak ve sizden 10.5k fiyat bandında sistem tavsiyesi isteyeceğim.

Sorum şöyle ki, yaptığım araştırmalarda ne kadar doğru bilmiyorum, 4 GB ekran kartlı bir sistem ile 10k bütçeli APU sistemin vereceği performansın aynı olacağını düşünüp, APU sistem dizip yanına güzel bir 144Hz monitör almak geldi aklıma. Sizce bu mantıklı mı? Herkes 4 GB ekran kartı veya 8 GB'lı bir sistem dizip monitörü daha sonra halledersin, 19 inç ile idare etmek daha iyi diyor APU sistemden. Sizlerin tavsiyesi nedir? Bu bütçe için en iyi performans alabileceğim sistem nasıl olur?

Özet:
1) 10.5 bin TL bütçe APU+144Hz monitör.
2) 10.5 bin TL bütçe 4 GB ekran kartlı kasa + 19 inch monitör (4 GB ekran kartlı, 144Hz monitörlü mümkün mü?) (performansı APU'dan ne kadar farklı olur?)
3) 10.5 bin TL bütçe ile 8 GB ekran kartlı kasa toplanabilir mi? (bu şekilde 19 inch monitör ile idare ederim.)

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı