10-15 Dakikada Bir İnternet Gidiyor

TheVanguard

Kilopat
Yer
Saint-Valery-sur-Somme, France
Daha fazla  
Arkadaşlar bayağıdır bu sorunu yaşamıyordum ama yine başladı. 10-15 dakikada bir internet gidiyor (ancak ışıklarda herhangi bir sıkıntı yok), 3-4 saniyeye geri geliyor; 10-15 dakika sonra yine aynısı oluyor. Bunu nasıl çözebilirim? Complete Internet Repair'i de denedim, bir işe yaramadı. Servis sağlayıcısı ise bir sıkıntının olmadığını söylüyor ayrıca kesintiler modem arayüzüne de düşmüyor.

dfsgfdgfdgfdsgfdsg.PNG

Son düzenleme:
Yazılımı güncelledim ancak modem resetlendi ve IPv4 Güvenlik Duvarı tekrar etkin oldu. Yine kapatayım mı?
Eğer kopma yaşanmıyorsa kapatmanıza gerek yok sonuçta fabrika ayarları ile geliyor. Ancak kopma yaşanıyorsa tekrar kapatıp deneyebilirsiniz.

Biraz hort olacak ama modemi garantiye gönderdim ve geri geldi. Modemde herhangi bir sorun olmadığını, %100 çalıştığını söylediler. Şimdi test ettim yine aynı sorun var. Ne yapacağım ben? Herhalde dünyada bu sorunu yaşayan tek kişiyim.
Bilgisayardan sorun gidermeyi açtığımda "Windows bu ağın proxy ayarlarını otomatik olarak algılayamadı" diyor ve bu sorun garantiden önce de vardı. Garanti sorun bulamadığına göre acaba sıkıntı bilgisayardan kaynaklı olabilir mi?

Son düzenleme:
Bu kesintileri bende yaşıyordum çözümü modemi değiştirerek bulmuştum hat kaldırdığı halde modem kaldırmıyordu. Seninki ile tek fark var benim modemim 4 5 yıllıktı eskiydi ısınıyordu bu yüzden kopmalar yaşıyordu. Bir fikir olarak başka bir modem ile deneme şansın varsa denemeni öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı