10.9.5 Boot Ekranında Restart Sorunu

98Kerem

Hectopat
Elimde Lg R590 x-aru1bt laptop var. Clover boot menüsün de boot Mac OS X from OS X install USB seçeneğini seçiyorum daha sonra yazılar çıkıyor ve laptop restliyor. Başka bir bilgisayarda denedim Mac'i kurdum ancak neden böyle oluyor anlamıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar teşekkürler.

Laptop Özellikleri:

- İntel 4 çekirdek İ7 720Qm İşlemci
-4GB RAM
-370GB HDD
-Nvida GT230m 1GB
-Atheros AR8131 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.20)
-İntel wifi link 5300 agn
-Windows 7 64 bit işletim sistemi
20150911_104557.jpg
20150911_104604.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
USB 3.0 port kullanıyorsan 2.0 kullan.
Clover Boot Menü / Options / boot Args kısmında diğer kodların ardına şunları ekle.
-x -f -v PCIRootUID=1 npci=0x2000 dart=0 cpus=1 USBBusFix=Yes

USB/ System / Library/ Extensions içinden aşağıdaki kext'lerin yedeklerini aldıktan sonra sil.
  • ATI = AMDRadeon* ve ATI*
  • Intel = AppleIntelHD*, AppleIntelSNB* ve AppleIntelFramebuffer*
  • nVidia = NVDA* (ve varsa GeForce*)
Yada bu işi Single User Mod ile yap. Bunun için USB -s komutu ile başlat. Yazılar aktıktan bir sğre sonra terminal ekranlarındaki gibi satır sonu kutucuğu göreceksin. Burada şu kodları sıra ile gir:
Kod:
fsck -fy

mount -uw /

mkdir /kext_backup

cd /System/Library/Extensions

mv AppleIntelHD* AppleIntelSNB* AppleIntelFramebuffer* AMDRadeon* ATI* GeForce* NVDA* /kext_backup

rm ../Caches/com.apple.kext.caches/Startup/kernelcache

reboot

@Oktay Çolakoğlu Options - Binaries patching menü - Kernel PM Patch buldum işaretledim ancak sorun devam ediyor. Yinede yardımlarınız için teşekkür ederim. Kafayı yiyeceğim neden restart atıyor yahu :/ :/

Root device uuid is hatası Kernel PM işaretlediğim halde restart atıyor ne yapmam lazım arkadaşlar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı