10 amper akım için PCB kalınlığı nasıl olmalı?

HanSoloQ

Centipat
Daha fazla  
Merhaba! Yapacağım güç kaynağında 10 Ampere kadar akım olacak ve PCB üzerinde olacak. PCB'deki yollar kaç mm kalınlığında olmalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle moderatör başlığı yanlış düzenlemiş sanırsam, düzeltirse daha iyi olur.(Kablo değil PCB yol kalınlığı olacak)

Ben devre çizerken batarya güç yollarını 4-5 mm yapardım ve bir sıkıntı yaşamadım ama 10 ampere dayanır mıydı onu bilemem. Deneyerek çözebilirsiniz bunu doğal bir standarttı yoktur diye düşünüyorum; sizin elinizdeki PCB kalitesine göre değişir çünkü. Deneme yanılma yaparak uygun kalınlığı bulabilirsiniz.

Bu adreste hesaplama için bir uygulama var. Nasıl hesaplandığını da anlatmış, ilgilenirseniz onu da inceleyebilirsiniz. PCB line width şeklinde arama yaparsanız başka kaynaklara da ulaşırsınız.

Öncelikle moderatör başlığı yanlış düzenlemiş sanırsam, düzeltirse daha iyi olur.(Kablo değil PCB yol kalınlığı olacak)

Ben devre çizerken batarya güç yollarını 4-5 mm yapardım ve bir sıkıntı yaşamadım ama 10 ampere dayanır mıydı onu bilemem. Deneyerek çözebilirsiniz bunu doğal bir standarttı yoktur diye düşünüyorum; sizin elinizdeki PCB kalitesine göre değişir çünkü. Deneme yanılma yaparak uygun kalınlığı bulabilirsiniz.
Bir kaç sorum daha olacak önce şunu sorayım ben 5 dolardan ürettirdikten sonra para isterlermi jlcpcb isterlerse ödemessem ne olur

Yeni konular

Geri
Yukarı