10 ayda YKS yapılır mı?

crnkbr

Femtopat
Merhaba.
Bu yıl çalışmadan girdim ve EA sıralamam 673K geldi.

Geçen sene erteleyerek geçiştirdim hep bu sene hazırlanacağım.

TYT netlerim 40 civarı AYT neredeyse hiç yok OBP 77.

Sizce kalan zamanda halledilebilir mi? EA 5K istiyorum uçuk bir hedef mi? Tavsiyeleriniz nelerdir?

Hiç uçuk bir hedef değil, kişiye bağlı ama bence yapılır. Ben şahsen yapmıştım 10 ayda benim zamanımda ve yapan kişiler de çok tanıyorum. Fakat bence günde 12-15 saat arası çalışmak gerekiyor. Siz az çalışın ama verimli çalışın diyenlere inanmayın o işler öyle olmuyor.

Fakat realist düşünmek gerekiyor, çok iyi bir plan ile sıkı bir çalışma yapmak lazım.

Genelde çevreden 50k civarı gelebilir diyorlar endişeliyorum bir sene daha mezuna kalamam. Teşekkür ederim cevabınız içinn.
Boş ver çevreni, çalışacak iradeyi edinirsen ilk 100 bile yapılabilir 10 ayda.

Hiç uçuk bir hedef değil, kişiye bağlı ama bence yapılır. Ben şahsen yapmıştım 10 ayda benim zamanımda ve yapan kişiler de çok tanıyorum. Fakat bence günde 12-15 saat arası çalışmak gerekiyor. Siz az çalışın ama verimli çalışın diyenlere inanmayın o işler öyle olmuyor.

8 saati duydum da bu kadarına kim dayanabilir ki son aylarda belki çıkılabilir 10 saatlere falan.

Boş ver çevreni, çalışacak iradeyi edinirsen ilk 100 bile yapılabilir 10 ayda.

Teşekkür ederim. 🤗

Son düzenleyen: Moderatör:
8 saati duydum da bu kadarına kim dayanabilir ki son aylarda belki çıkılabilir 10 saatlere falan.

Teşekkür ederim. 🤗
Benim şu an tanıdığım ve derece yapan çok tanıdığım var, hepsi ortalama 10-12 saat çalışıyor. Tabii bu biraz irade ve disiplin olayı, bu kadar saat ders çalışmak gerçekten zor. Ama aklına gerçekten koyduysan çalışabiliyorsun, sen kendine limit koyma yeterli. 8 saat zaten çalışman gereken bir süre, ama ne kadar üstüne çıkarsan o kadar derece yapma şansın artar.

Benim şu an tanıdığım ve derece yapan çok tanıdığım var, hepsi ortalama 10-12 saat çalışıyor. Tabii bu biraz irade ve disiplin olayı, bu kadar saat ders çalışmak gerçekten zor. Ama aklına gerçekten koyduysan çalışabiliyorsun, sen kendine limit koyma yeterli.

Birden 10 saatlerle başlamam imkansız tabii ama ilerledikçe ulaşmaya çalışırım. Teşekkür ederim cevabınız için.

Geri
Yukarı