10 bin lira maaş iyi mi?

Kardeşim kabul et, deneyim kazanmaya başla, yeteri kadar deneyimlendiğinde emin ol karşına çok daha iyi fırsatlar da çıkacaktır. Tecrübe kazanmak için kabul edersen iyi olur.

Yaklaşık 10 senedir sektördeyim kardeşim şu anda ne iş var ne de inşaat var piyasa çok durgun kan ağlıyor. İnsanlar iş bulamıyor. Herkes bir köşeyi kapmış durumda. Burada 10k az gelir zam iste vs. yazanlara bakma. Ben içeriden bildiriyorum sana. Bu işi sakın kaçırma. İş yok. Bak az maaşlı vs demiyorum dikkat edersen. İş yok diyorum direk. Bu iş hem evine de yakınmış. 10k baya iyi günümüzde yeni mezun için. Gurur yaparsan para az vs. dersen evde kariyer sitelerine aylarca F5 yapıp depresyon ilaçları alır duruma gelebilirsin. İşi alıp kendini sevdirirsen piyasada tutunursun birkaç sene sonra elinde koz olur işte o zaman çevre de oluşunca maaş güzel noktaya gelir.
Altına imzamı basarım. Sektörden bihaber olmayan insanlar bu şekilde düşünüyor.

Bu ne saçma bir mantık? Arkadaş kalifiye bir eleman genç, bekar ve ailesiyle yaşamasının hak ettiği parayla ne ilgisi var?
Onu demiyor. Aile evi olduğu için masrafların tamamı kendisinden çıkmayacak, bekar olduğu içinde gene fazla para çıkmayacak bunu sakın kadınlar çok para harcar şöyle böyle anlamayın. Bir boğaz iki boğazdan daha az yer.

Yaklaşık 10 senedir sektördeyim kardeşim şu anda ne iş var ne de inşaat var piyasa çok durgun kan ağlıyor. İnsanlar iş bulamıyor. Herkes bir köşeyi kapmış durumda. Burada 10k az gelir zam iste vs. yazanlara bakma. Ben içeriden bildiriyorum sana. Bu işi sakın kaçırma. İş yok. Bak az maaşlı vs demiyorum dikkat edersen. İş yok diyorum direk. Bu iş hem evine de yakınmış. 10k baya iyi günümüzde yeni mezun için. Gurur yaparsan para az vs. dersen evde kariyer sitelerine aylarca F5 yapıp depresyon ilaçları alır duruma gelebilirsin. İşi alıp kendini sevdirirsen piyasada tutunursun birkaç sene sonra elinde koz olur işte o zaman çevre de oluşunca maaş güzel noktaya gelir.
Kesinlikle katılıyorum.

Bence maaş iyi çünkü türkiye okullarında öğrettikleri çoğu şey eski ve işe yaramaz. İş hayatıyla ilgisi olmayan şeyler ve mühendislerin çoğu serbest meslekteyken bu işi kaçırmayın. Yeni mezun birine göre 8k maaş iyi ki yeni mezunsunuz tecrübeli olduğunuzda daha cömert davranacaklardır.

Bu ne saçma bir mantık? Arkadaş kalifiye bir eleman genç, bekar ve ailesiyle yaşamasının hak ettiği parayla ne ilgisi var?

Aynen dayı, adamı bu işsizlik kaosu içerisinde "maaş beğenmiyorum" şımarıklığı yaptırtıp adamı daha 3-4 sene işsiz bırakın aferin.

Asıl senin saçma bir mantık. Birincisi, yeni mezun bir adama kimse gırla para dökmez. İkincisi buranın Orta Doğu ülkesi olduğunu unutmuşsun gelmiş burada hakettiği para zırvaları anlatma sanki ülkede her şey çok yerinde gidiyor da ya da herkes hakettiği parayı alıyor da bu arkadaş alamayacakmış gibi. Üçüncüsü hakettiği 20 bin lira olsun diyelim ve aldı diyelim. Yine de yaşayamaz. Bu bu kadar basit. Siz hakettiği maaş otuz biri yapabilirsiniz fakat sana acı bir gerçeği söyleyeyim genç kardeşim, kimse kimseye şu an patron altındaki bir elemana 50 bin liradan (2682 DOLAR) fazla maaş vermiyor. Bu adamın avrupa amerika klasmanlarında hakettiği maaş 4 bin dolar. Hadi git ver kardeş 100bin TL maaş :)

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı