23.000 TL maaş ücreti iyi midir?

Hafta sonu tatil, günlük 10 saat çalışma.

Bunları söylediler ben de biraz daha bilgi almak istedim; bilgisayar kurulumu olur, format atma olur, yeni yazılımların yüklenmesi olur dediler.

Ne kadar istemek gerekir hocam peki?

Günlük 10 saat toplam. 1 saat yemek molası var.
Fena değil, bide "kullanıcı destek" işi demişsin. Bence kolay iş fakat denemeden karar vermek zor başlayıp denemek gerekiyor.

Dediğiniz şeyler için bana kalırsa iyi gibi duruyor, işte yükselme gibi bir durum da varsa daha iyi.

ne kadar istemek gerekir hocam peki ?
Tecrübenize bağlı. 8 saat çalışma ile 23K + yol + yemek verilse iyi denebilir yeni başlıyorsanız. Ancak 10 saat her gün 2 saat fazladan çalışma demek. Bu sorun değilse olabilir. İşi öğrendikten sonra karşılıklı memnuniyet varsa 6 ay içinde zam alırsınız. Farklı şirketlerle görüşmeleriniz olduysa onların da ücret tekliflerine göre karşılaştırın.

Tecrübe varsa en az 30K olmalı diye düşünüyorum.

Tecrübenize bağlı. 8 saat çalışma ile 23K + yol + yemek verilse iyi denebilir yeni başlıyorsanız. Ancak 10 saat her gün 2 saat fazladan çalışma demek. Bu sorun değilse olabilir. İşi öğrendikten sonra karşılıklı memnuniyet varsa 6 ay içinde zam alırsınız. Farklı şirketlerle görüşmeleriniz olduysa onların da ücret tekliflerine göre karşılaştırın.
hocam işe başlayıp yoğunluğa göre 1-2 ay içerisinde "tahmin ettiğimden daha yoğun bir iş olduğunu gördüm, aldığım ücret yaptığım işi karşılamıyor " deyip zam istesem ne olur ? yani 6 ay çok uzun bir süre bence. hem o 1-2 ayda onlar da beni görmüş olurlar.

hocam işe başlayıp yoğunluğa göre 1-2 ay içerisinde "tahmin ettiğimden daha yoğun bir iş olduğunu gördüm, aldığım ücret yaptığım işi karşılamıyor " deyip zam istesem ne olur ? yani 6 ay çok uzun bir süre bence. hem o 1-2 ayda onlar da beni görmüş olurlar.
2 ay oluyor genelde. Ben Haziran sonrasında kesin alabilirsiniz diye genel düşündüm. Yoksa haklısınız tabi.

1-2 ayda olmaz da Temmuz zamminda onu da ekleyebilirler uzerine. Onemli olan ise girmektir her zaman ilk topu attiktan sonra gerisi gelir. Baslamani oneririm. Haftasonu iki gununun olmasi avantaj.

1-2 ayda olmaz da Temmuz zamminda onu da ekleyebilirler uzerine. Onemli olan ise girmektir her zaman ilk topu attiktan sonra gerisi gelir. Baslamani oneririm. Haftasonu iki gununun olmasi avantaj.
haklısınız hocam ben de böyle düşünüyorum işe başladıktan sonra düzgün çalışan adam aç kalmaz derim ama 5-6 ay boyunca az paraya da çalışmak istemem.

Bir yerin IT bolumunde mi calisacaksin? Oyleyse "Kullanıcı destek işi" kismi cok yorucu haberin olsun.
10 IQ insanlara tahammul etmek zorunda kalacaksin.
evet hocam. 4 kişilik ekip var, kullanıcı destekten ben sorumlu olucam. diğerlerinin görevleri farklı.

başladıktan 3-4 hafta sonra bu maaş az demeyi düşünüyorum. 2 ay deneme süresi zorunluymuş şirketlerde. 2 ay dolmadan söylerim hayır derlerse direkt çıkar giderim. ne diyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı