Bilgisayarcıda haftalık 1300 lira iyi mi?

Senin fikrin belli o zaman yapabileceğim bir şey yok.

Fakat şöyle söyleyeyim, haftalık 1300, aylık 5200 TL yapıyor. Yaşıtların Migros'ta akşama kadar TikTok izleyerek 4 katı fazlasını alıyor.

Kendine yazık ediyorsun. Baba zoru ile dediğine göre hala aynı evdesin o yüzden çok bir şey demeyeceğim, kafana göre ayarla.

Anlamıyorlar hocam yazacağım adamla yurt dışına gittik diye söyletmiyorlar bana bu kadar az vermesi imkansız! Gezi dediğim o hocam her şeyi ondan!

Gün içerisinde verdiğin molalar mesaiden sayılmaz, buna rağmen en az 45 saat çalıştığın çok belli. Seneye yine yaz döneminde çalışacak olursan, biraz daha kurumsal bir yer tercih et, en azından yasal bir ücret almış olursun.

22 yaşında olan birinin günümüz maaşlarını az çok ne kadar olması gerektiğini kestirebilir. Asgari ücret zaten 11.402TL ve siz günlük 185TL'ye çalışıyorsunuz aylıkta 5571TL yapıyor neredeyse yari yariya bir fark var. Bu fiyata maaş olmicağının çok kötü bir maaş olduğunu 13 yaşındaki çocuk bile anlayabilir.

Anlamıyorlar hocam yazacağım adamla yurt dışına gittik diye söyletmiyorlar bana bu kadar az vermesi imkansız! Gezi dediğim o hocam her şeyi ondan!
Yani bu şeye benziyor, mısırlı köleler zamanın kralı onları öldürmedi diye ona minnet duyması gibi bir şeye benziyor. Sizin yol masraflarınızı karşıladı diye hakkınızı yedirmenizin neresi mantıklı :D?

Anlamadım.

İş yeri sahibiniz ile yurt dışına gittiniz ve bu yüzden mi onunla çalışıyorsunuz?

Aslında empati yapmak gerekirse çıkması da zor olacaktır o işten. Kolay gelsin.

Burada ki anlatılmak istenen şeyi anlamak için girdim halleri aktaran videoyu buldum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
edit: Yeah Starvin' Marvin

Son düzenleme:

Geri
Yukarı