10 gün çalışıp başarısız olmak

10 gün içinde 7 günde tüm edebiyat konularını sığdırmayı başardım (yani sınava kadar) sene sonu sınavına hazırlanmıyoruz.
Hangi sınıf olursa olsun ama özellikle 11. Sınıf edebiyatı öyle 10 günde ezberlenecek kadar basit değil. Planlı çalışma olmadığı için sonuç bu onun için ağlanıp sızlanmak doğru değil.

Çalışırsan başarırsın geyiği benim gibiler için işe yaramıyormuş.

Hangi sınıf olursa olsun ama özellikle 11. Sınıf edebiyatı öyle 10 günde ezberlenecek kadar basit değil. Planlı çalışma olmadığı için sonuç bu onun için ağlanıp sızlanmak doğru değil.
Sınav gayet güzel geçti. Kağıda da baktım ve çalıştığım yerlerin %90ı doğruydu.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230603_114348.jpg
    Screenshot_20230603_114348.jpg
    51,8 KB · Görüntüleme: 34
Ezberlemekle anlamak arasında uçurum var. Çalıştığınız konuları anladığınız taktirde bir iki gün bile yeterli olur. O nedenle çalıştığınız konular için zihninizde bağlantılar oluşturun. Mantığını ve özellikte edebiyatta tarihsel süreçleri iyi bilirseniz çoğu konuyu unutmazsınız.

Ezberlemekle anlamak arasında uçurum var. Çalıştığınız konuları anladığınız taktirde bir iki gün bile yeterli olur. O nedenle çalıştığınız konular için zihninizde bağlantılar oluşturun. Mantığını ve özellikte edebiyatta tarihsel süreçleri iyi bilirseniz çoğu konuyu unutmazsınız.
Ben bu sınavda zekasız olduğumu öğrendim. Salı günü doktora gideceğim.

Hayatımın 10 gününün çöpe gittiğini çok iyi öğrendim. Ders çalışınca sonuç kötü gelince acı çekiyorum.

Sen şaka mı yapıyorsun adam üzülüyor annen ölse örneğin biri sana boş ver gitsin dese ne tepki verirsin öyle motivasyon olmaz.
reis tamamda bu kadar kafaya takilmamali bence ondan soyledim eger kirici sekilde soylediysem ozur dilerim

Yeni konular

Geri
Yukarı