10 gün sonra fiber gelecek

hidayet eker

Hectopat
Daha fazla  
Çalışanlara sorduğumda saha dolabı çalışmalarının bana 10 gün içinde biteceği söylendi ve benim aklımda kalan birkaç soru var.
Şu anda bir Türk Telekom aboneliğim bulunuyor ve Türk Telekom'un bana vermesi gereken hız 16MB ama Türk Telekom çok yavaş hız testi yaptımda ise 3MB download aldığım görülüyor önceden böyle bir sorunum yoktu Türk Telekom'u 3-4 defa aramamıza rağmen bir çözüm bulamadılar ve şu anda fiber geliceği söyleniyor. Fiyatlarından dolayı Türk Telekom aboneliğinden çıkmak istiyorum ama cayma bedeli bulunuyor. Belirli hız kriterlerine ulaşamama durumunda cayma bedeli ödemeden çıkabilme gibi bir imkanım varmış bu hakkımı kullanabilir miyim?

Böyle bir hakkınız varsa kullanabilirsiniz evet. Fakat yoksa, yine de fibere başvuru yapıp abonelik başlatıp modem ayarlarını fibere göre düzenleyin. Paket bitimi tarihine kadar artık ödersiniz yapacak bir şey yok en azından fiber hizmetinden mahrum kalmazsınız.

Çalışanlara sorduğumda saha dolabı çalışmalarının bana 10 gün içinde biteceği söylendi ve benim aklımda kalan birkaç soru var.
Şu anda bir Türk Telekom aboneliğim bulunuyor ve Türk Telekom'un bana vermesi gereken hız 16MB ama Türk Telekom çok yavaş hız testi yaptımda ise 3MB download aldığım görülüyor önceden böyle bir sorunum yoktu Türk Telekom'u 3-4 defa aramamıza rağmen bir çözüm bulamadılar ve şu anda fiber geliceği söyleniyor. Fiyatlarından dolayı Türk Telekom aboneliğinden çıkmak istiyorum ama cayma bedeli bulunuyor. Belirli hız kriterlerine ulaşamama durumunda cayma bedeli ödemeden çıkabilme gibi bir imkanım varmış bu hakkımı kullanabilir miyim?

Hat çeken yine Türk Telekom ise cayma ödemeden geçiş yapabilirsin belki.

Böyle bir hakkınız varsa kullanabilirsiniz evet. Fakat yoksa, yine de fibere başvuru yapıp abonelik başlatıp modem ayarlarını fibere göre düzenleyin. Paket bitimi tarihine kadar artık ödersiniz yapacak bir şey yok en azından fiber hizmetinden mahrum kalmazsınız.

Şöyle bir durum var elimde fiber modem yok.

Büyük ihtimalle sana verdikleri pakette 16 Mbps internet vaat etmiyorlar. "16 mbps'ye kadar altyapının yettiği hız" olarak belirlemişlerse sanırım böyle bir hakkın yok. Fakat bu dediğim gibi değilse sana kesin sunacağız deyip sunmuyorlarsa işte o zaman senin dediğin gibi hakkını kullanabilirsin.

Tavsiyem TürkTelekom'dan kurtul artık kaç yıl taahhüttün varsa artık orası sende. Ben bekleyip çıkmıştım.

Büyük ihtimalle sana verdikleri pakette 16 Mbps internet vaat etmiyorlar. "16 Mbps'ye kadar altyapının yettiği hız" olarak belirlemişlerse sanırım böyle bir hakkın yok. Fakat bu dediğim gibi değilse sana kesin sunacağız deyip sunmuyorlarsa işte o zaman senin dediğin gibi hakkını kullanabilirsin.

Tavsiyem Türk Telekom'dan kurtul artık kaç yıl taahhüttün varsa artık orası sende. Ben bekleyip çıkmıştım.

Sizce ne zaman caymak için aramalıyım 10 gün sonra fiber geleceğini söylüyorlar.

Fiber geldiğinde TurkNet varsa oraya geç ama sadece Türk Telekom varsa geçebilirsin bence ben 2-3 senedir kullanıyorum 50Mbps bir sorun yaşamadım ama bizim orada fiber kullanan sınırlı olduğu içinde olabilir.
Geldi yine bir türknet aşığı :) hocam ne farkı eder ha telekom ha türknet. Aynı altyapı üzerinden hizmet alıyorsunuz aradaki tek fark fiyat farkı o fark da bence ödemeye değer. Nedenini şu şekilde anlatıyım Telekomda bir sorun yaşadığımda anında çözüme ulaştım ve hiç bir şekilde beni mağdur etmedi 7/24 telekom ile iletişime geçip yardım alabilirsiniz aradaki fiyat farkı bunun içindir.

Şöyle bir durum var elimde fiber modem yok.
Fiber modemi zaten her türlü kiralıyorlar yani sizin almanıza gerek yok. Taahhüt durumu da 16Mbps'e kadar diyorlar yani 16Mbps veririm demiyor 16Mbps'e kadar adresinde desteklenen en yüksek hız diyor. Fiber altyapı aktif olunca arayıp ADSL hattınızı FİBER'e geçirmek istediğinizi söyleyin Nakil başvurusu alacaklar ve ADSL hattınızı FİBER'e nakledecekler. Benim geçtiğim zaman aynı hızımı bana VDSL fiyatına vermişlerdi.

Geldi yine bir TurkNet aşığı :) hocam ne farkı eder ha Telekom ha TurkNet. Aynı altyapı üzerinden hizmet alıyorsunuz aradaki tek fark fiyat farkı o fark da bence ödemeye değer. Nedenini şu şekilde anlatayım Telekom'da bir sorun yaşadığımda anında çözüme ulaştım ve hiçbir şekilde beni mağdur etmedi 7/24 Telekom ile iletişime geçip yardım alabilirsiniz aradaki fiyat farkı bunun içindir.

Fiber modemi zaten her türlü kiralıyorlar yani sizin almanıza gerek yok. Taahhüt durumu da 16Mbps'e kadar diyorlar yani 16Mbps veririm demiyor 16Mbps'e kadar adresinde desteklenen en yüksek hız diyor. Fiber altyapı aktif olunca arayıp ADSL hattınızı Fiber'e geçirmek istediğinizi söyleyin nakil başvurusu alacaklar ve ADSL hattınızı Fiber'e nakledecekler. Benim geçtiğim zaman aynı hızımı bana VDSL fiyatına vermişlerdi.

TurkNet aşığı değilim kullanmadım bile ama daha ucuza internet alır ve dener olmazsa cayma bedeli olmadan iptal eder telekoma geçer bence daha mantıklı.

Geri
Yukarı