Türk Telekom Yıllar Sonra Gelecek Fiber

Hocam moralinizi bozmak istemem ama yıl sonu işi biraz yaş mesela yıl sonuna kadar bana da fiber gelecek ama son 3 yıldır gelecek öyle diyeyim.

Neymiş öyle öngörüldü ama iptal ettik.

Hocam moralinizi bozmak istemem ama yıl sonu işi biraz yaş mesela yıl sonuna kadar bana da fiber gelecek ama son 3 yıldır gelecek öyle diyeyim.

Neymiş öyle öngörüldü ama iptal ettik.
Hocam şuan hiçbir şekilde sabit internet hizmeti alamıyorum. Kablo sıkıntısı var diyorlar. Bu kablo sorununu da fiber dönüşümle yıl sonuna kadar gidereceklermiş.

İşin ilginç yanı bu kablo sorunu sadece işaretlediğim binalarda var. Diğer binalarda ADSL internet hizmeti alınabiliyor.

1597760935935.png

Bizim altyapıda fiber ama hiçbir binaya fiber kutusu koymadılar. VDSL bağlantı türünü dayadılar. Telekomun işte böyle bir saçma sistemi var.

NOT: Ben de kopma sorunları yaşarken müşteri hizmetleri ve telekom santral çalışanları 1 sene içinde fiber sisteme geçilecek deyip durdular. Geçtiler evet her yer de turuncu fiber kablo döşeyip durdular, ama fiber kullanmak nasip olmadı. Müdürlüğe gittim ve gerekirse 3 bin TL'ye kadar kutu masrafını karşılarım, binama kutu koyabilir misiniz diye rica ettim ama kabul etmediler.

Hocam şu an hiçbir şekilde sabit internet hizmeti alamıyorum. Kablo sıkıntısı var diyorlar. Bu kablo sorununu da fiber dönüşümle yıl sonuna kadar giderecekler miş.

İşin ilginç yanı bu kablo sorunu sadece işaretlediğim binalarda var. Diğer binalarda ADSL internet hizmeti alınabiliyor.

Eki Görüntüle 642350

Söyle bir olay var. Altyapı bakir oldugu için eger kablolamada problem varsa ve ariza giderilecek gibi degilse bakir dösemeleri yasak gibi bir şey. Direk fibere dönüsüm yapmak zorundalar. O yüzden o ADSL olan evlerden farkiniz ya da nasipiniz.

Geri
Yukarı