10 KG veya 5 KG Dambıl Önerisi

KazımS

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Dassault Rafale'nin Kokpiti
Daha fazla  
Herkese merhaba,
10 KG yada 5 KG bir dambıl arıyorum. Terimler hakkında bilgim yok cahilliğime verin, derdimi şöyle anlatayım,
2 Tane olmak üzere 10 KG dambıl arıyorum ancak 5 KG+5 KG= 10 KG şeklinde değil, yani her bir dambıl tek tek 10 KG olacak.
Örneğin bunun gibi 2 tane 10 KG dambıl. Ancak sormak istediğim bir husus daha var, yeni başlayacak birisi için 10 KG fazla mı olur ? 5 KG bir dambıl mı tercih etmeliyim ?

150 TL'yi geçmez ise memnun olurum, teşekkürler.

Bu tarz sanırım vinly diyorlar içi doldurulmuş setleri kullanmadım. Ama araştırabilirsin. Yeterli olabilir. Alabilirsen böyle bir set alman daha mantıklı olur. Çünkü sabit bir ağırlık ile her hareketi yapamazsınız. Başlangıçta 10 kilo bazı hareketlerde fazla gelebilir. Bu yüzden her zaman arttırılabilir ağırlık setleri çok daha iyi olur.

Tabi her ağırlıktan alıp set yaparsanız o daha iyi. Yani 2 tane 5 2 tane 7 2 tane 10 2 tane 15 vs gibi. Spor salonlarda zaten öyle. Bu şekilde ağırlık tak çıkart yapmakla uğraşmıyorsunuz. Ama ev için bu setler yeterli görünüyor. Yine de ben kullanmadım iyi araştırın derim.

Salgından önce 150 lira civarına döküm güzel ağırlık setleri satılıyordu. Şimdi 500 liraya çıkmış bu setler.

Bu tarz sanırım vinly diyorlar içi doldurulmuş setleri kullanmadım. Ama araştırabilirsin. Yeterli olabilir. Alabilirsen böyle bir set alman daha mantıklı olur. Çünkü sabit bir ağırlık ile her hareketi yapamazsınız. Başlangıçta 10 kilo bazı hareketlerde fazla gelebilir. Bu yüzden her zaman arttırılabilir ağırlık setleri çok daha iyi olur.

Tabi her ağırlıktan alıp set yaparsanız o daha iyi. Yani 2 tane 5 2 tane 7 2 tane 10 2 tane 15 vs gibi. Spor salonlarda zaten öyle. Bu şekilde ağırlık tak çıkart yapmakla uğraşmıyorsunuz. Ama ev için bu setler yeterli görünüyor. Yine de ben kullanmadım iyi araştırın derim.

Salgından önce 150 lira civarına döküm güzel ağırlık setleri satılıyordu. Şimdi 500 liraya çıkmış bu setler.
Teşekkür ederim bende uzun süredir attığınız seti inceliyordum.
Dediğiniz gibi fiyatlar aşırı yükselmiş arkadaşım bu seti 40 TL ye almış...

Öneriniz için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı