10 Oyun İncelemem

desktop-6.jpg

1-) The Legend Of Zelda: BOTW
Bu oyun tüm zamanların en detaylı oyunu.
Gelmiş geçmiş en başarılı açık dünya'ya sahip olan oyun.
Açık dünya'da gezmeyi bile bir bulmaca hâline getiriyor ve mükemmel bir Sandbox oynanış sunuyor.
Tüm NPC'ler hareketlerinize yorum yapıyor, biriyle konuşurken kıyafetleriniz yoksa başka, kız kıyafeti giyiyorsanız başka, korkutucu bir zırh giyiyorsanız başka, masanın üstüne çıkıp konuşuyorsanız bambaşka tepkiler veriyorlar. Bunun üstüne harika karakterler, sınırsız detay ve gerçek hayatta ne yaparsanız aynı tepkiyi aldığınız bir oynanışta sununca benim için kusursuza en yakın başyapıt oluyor.
Puanım 9,9/10

cyberpunk-2077-female-v-uhdpaper.com-hd-7.1348.jpg

2-) Cyberpunk 2077
Skyrim'in Cyberpunk temalı versiyonu diyebilirim özet olarak.
Oyunun en büyük başarısı varlığını hissettiren karakterler sunması.
Bunun yanında estetik bir dünya, atmosferi çok güzel yansıtan müzikler ve Skyrim'e yaklaşabilecek bir build seçeneği sunuyor.
Ana hikayenin daha uzun olmasını isterdim, onun dışında nihai Cyberpunk oyunudur.
Puanım 9,8/10

262555.jpg

3-) Dishonored
Harika Steampunk atmosferi, mükemmel kurgulanmış evreni, hoş bir plot twist'i ve tekrar oynanılabilirliği ile en sevdiğim gizlilik oyunu.
Puanım: 9,7/10

528733.jpg

4-) BioShock Infinite
Oyun dünyasının sanat eseridir.
Dishonored'la aynı hisleri yaşatmayı başardı bana, tabi yanımıza gelmiş geçmiş en iyi yan karakter Elizabeth'i vererek.
Puanım 9,6/10

563077.jpg

5-) Bayonetta
Bir müzikleri var zirveye oynuyor, oynanışı kusursuz, müthiş bir ana hikaye ve epik boss savaşları ile en sevdiğim Hack&Slash oyunudur.
Puanım 9,5/10

11040.jpg

6-) Devil May Cry 3
Dante'nin Dante oluşunu konu alıyor.
Mükemmel bir oynanış, bölüm dizaynı ve çok sağlam bir düşman sunarak en sevdiğim 2. Hack&Slash oyunu oluyor.
5. Oyun oynanış anlamında Hack&Slash türünün başyapıtıdır ama hikaye olarak 3'ün gerisinde.
Puanım 9,4/10

119860.jpg

7-) Fallout New Vegas
Oynadığım ilk RPG oyunu, mizahı, sunduğu çeşitlilik, müzikleri, atmosferi ve sağlam karakterleriyle benim için gelmiş geçmiş en iyi RPG oyunudur.
Puanım 9,3/10

117095.jpg

:cool: The Elder Scrolls V: Skyrim
Anlatmaya gerek yok sanırım, DOVAHKIIN DOVAHKIIN NAAL OK ZIN LOS VAHRIIN.
Dünyanın en tekrar oynanılabilirliğe sahip RPG'si ve benim için kusursuz.
Puanım 9,2/10

613642.jpg

9-) Metal Gear Solid V: The PP
Zelda için söylediğim tüm detaylık MGSV içinde geçerli. Nihai aksiyon gizlilik Sandbox oyunu.
Puanım: 9,1

cropped-1920-1080-738982.jpg

10-) Assassin's Creed 2
Bitirdiğim ilk oyun, mükemmel yazılmış bir karaktere ve o rönesansın göz alıcı afmosferine sahip. Objektif olarak baktığımda oynanış olarak eskidi evet ama hikayesi hala müthiştir.
Puanım 9,0/10

Liste bu kadardı okuduğunuz için teşekkür ederim. Bu liste tamamen kişiseldir hepsini ayrı ayrı incelemek yerine kısaca hepsini inceleyim dedim.
Hepimizin en sevdiği oyunlar farklıdır bu da benim en sevdiğim oyunlar, siz de bu konuda en sevdiğiniz oyunları yazabilirsiniz :p

Daha detaylı bir inceleme olabilirdi. Puan konusunda da abartı bulduğum 1-2 oyun var. Yine de elinize sağlık diyelim.
Teşekkür ederim. En sevdiğim 10 oyun olduğundan bu kadar yüksek puanlar. Daha altlara indiğimizde çoğu oyuna aynı puanı veririm. Kişisel bir liste olduğundan katılmadığınız olursa saygı duyarım.

Yaklaşık 12 sene sanat eğitimi aldım, hayatım boyunca oyun forumunda gördüğüm kadar bu kelimeyi kullanmamışımdır. İnsanların ömürlerini adadıkları bir "mesele" ağızdan bir çırpıda çıkıveriyor. Hem de bu bağlamda neredeyse hiçbir şey bilmiyorken. Bu da bana koyuyor.

Yaklaşık 12 sene sanat eğitimi aldım, hayatım boyunca oyun forumunda gördüğüm kadar bu kelimeyi kullanmamışımdır. İnsanların ömürlerini adadıkları bir "mesele" ağızdan bir çırpıda çıkıveriyor. Hem de bu bağlamda neredeyse hiçbir şey bilmiyorken. Bu da bana koyuyor.
Enis hocam birçok oyun belgeseli yapıyor sektörle alakalı. Bilgi edinmek isterseniz göz atmanızı öneririm. Enis Kirazoğlu kanalın adı.

Eki Görüntüle 964684
1-) The Legend Of Zelda: BOTW
Bu oyun tüm zamanların en detaylı oyunu.
Gelmiş geçmiş en başarılı açık dünya'ya sahip olan oyun.
Açık dünya'da gezmeyi bile bir bulmaca hâline getiriyor ve mükemmel bir Sandbox oynanış sunuyor.
Tüm NPC'ler hareketlerinize yorum yapıyor, biriyle konuşurken kıyafetleriniz yoksa başka, kız kıyafeti giyiyorsanız başka, korkutucu bir zırh giyiyorsanız başka, masanın üstüne çıkıp konuşuyorsanız bambaşka tepkiler veriyorlar. Bunun üstüne harika karakterler, sınırsız detay ve gerçek hayatta ne yaparsanız aynı tepkiyi aldığınız bir oynanışta sununca benim için kusursuza en yakın başyapıt oluyor.
Puanım 9,9/10
Haklıymışsınız. Sadece açık dünya değil, boss savaşlarını bile bulmaca yapıyor. Shrine'ları geçmek için oyunun bize öğrettiklerini sadece shrine'larda değil, aynı zamanda açık dünyada gezerken de kullanabiliyoruz. Boss savaşları harika. Hem öncesinde yapılan hazırlıklar, hem boss'un içine girme sekansları, hem de daha anlatamayacağım kadar çok şey var. Gerçekten harika.

Puanlamalar 9 ile 10 arasında herhalde.
1-10 aga. Bunlar benim en sevdiğim 10 oyun, moderatör başlığı değiştirdi.
Biraz sadece oynadığım 10 oyun gibi olmuş, yalnızca artı taraflarını incelemişsiniz oyunların. Elinize sağlık diyelim hadi.
En sevdiğim 10 oyun olacaktı başlık, moderatör başlığı değiştirdi. :D
Teşekkürler.
Haklıymışsınız. Sadece açık dünya değil, boss savaşlarını bile bulmaca yapıyor. Shrine'ları geçmek için oyunun bize öğrettiklerini sadece shrine'larda değil, aynı zamanda açık dünyada gezerken de kullanabiliyoruz. Boss savaşları harika. Hem öncesinde yapılan hazırlıklar, hem boss'un içine girme sekansları, hem de daha anlatamayacağım kadar çok şey var. Gerçekten harika.
Eski zindanlar yerini bir sürü Shrine'a bıraktığından serinin önceki hayranları şikayetçi. Divine Beast'ler de eski oyunların Dungeonlarının yerini alıyor. Ama dizayn olarak farklı olduklarından ona da ısınamadılar. Bu eleştiriyi saçma bulmuştum ilk başta ama daha sonra Wind Waker, TW Princess ve OOT oynayınca kısmen katılıyorum. Çünkü bu oyunun amacı eski Dungeonlar değil açık dünya. Eski dungeonlar kalitesinde 4 Divine Beast var ve küçük küçük 120 Shrine var. Ben bu sistemi tercih ederim. Ama Botw 2 ile özlerine geri dönüyorlar. Açık dünya hâlâ olacak ama Botw'daki tüm açık dünyayı kapsayacak. Üstüne eski Zelda formülünü de getirecek.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı