10. sınıf bursluluk sınavı konuları nedir?

Doğukan Acar.

Hectopat
Yer
Hatay/Dörtyol
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, ben 10. sınıf bir Anadolu lisesi öğrencisiyim geçen günlerde internette izlediğim birkaç videoda 9, 10 ve 11. sınıfların sınavları aynı anda yapılıyor diye gördüm ve 10. sınıf bursluluk için örnek sorulara YouTube üzerinden baktım. Karşıma 9,10 ve 11. sınıflar bursluluk hazırlık başlığı yazan bir video buldum izledim ve videonun çoğunda 9. sınıfların konuları vardı. Ben şu anda da devam eden pandemi yüzünden 9. sınıfı neredeyse hiç bilmiyorum bu da beni aşırı derecede korkutuyor. Benim sorum ise 9, 10 ve 11. sınıfların soruları aynı mı, yani ben şu an 10. sınıf olarak bursluluk sınavına girsem karşıma 9. sınıf konuları çıkar mı?

yani ben şu an 10. sınıf olarak bursluluk sınavına girsem karşıma 9. sınıf konuları çıkar mı?
Çıkacaktır. Lisenin bütün sınıfları sadece bir sınava giriyor -12. sınıf hariç-. Genelde soruları zor olmuyor zaten, birkaç ay çalışma ile yapacağınızı düşünüyorum.

Çıkacaktır. Lisenin bütün sınıfları sadece bir sınava giriyor -12. sınıf hariç-. Genelde soruları zor olmuyor zaten, birkaç ay çalışma ile yapacağınızı düşünüyorum.

Peki 11.sınıf konuları çıkmaz değil mi çünkü en nihayetinde ben 10.sınıfım ve 11.sınıfı daha hiç görmedim.

Çıkmayacaktır, ben geçen sene girdim ve bursluluğu kazandım. Geçen sene 9. sınıftım. Bu genel bir sınav zaten endişelenmene gerek yok. Son dönemlerde olan bursluluk sınavlarını inceleyin dediğimi anlarsınız.

Sonuç olarak MEB öğrencinin pandemide ne yapıp yapmadığına bakmıyor. Bu konular müfredatta var, öğrenci üst sınıfa geçtiyse bunu biliyor diyerek kabul ediyor. Dolayısıyla gördüğünüz yere kadar çıkıyor.

Geri
Yukarı