10.sınıf için TYT soru bankası önerisi

Kimya ve biyolojinin kolayı Palme mi? Ben daha onlarda zorlanıyorum. :facepalm: Ama güzel soruları var.
10. sınıf için çok normal. Canını sıkma ilerle çok erken başlamışsın aslında ama erken kalkan yol alır 😅

Erken başlamak seni bıkabilir dikkatli ol, umarım başarılı biri olursun :)
Apotemi'yi duydum, herkes çok zor diyor. O ve Karekök'ü bırakacaktım en sona. O zaman Karekök'ü biraz daha öne çekeyim.
Karekök yeni nesil kıtabını almaz isen genelde klasik soru tipi ile karşılaşırsın. Yeni nesil kitabı duyduğuma göre Zor kategorisine giriyormuş ama Apotemiden önce çözmeni şiddetle tavsiye ederim.

Daha 10. sınıfsınız, 345 ile başlayın sonra yavaş yavaş arttırırsiniz zorluğu.
Çap ile başla diyen hocalarım olduğu için... En büyük hatam olabilir.

10. sınıf için çok normal. Canını sıkma ilerle çok erken başlamışsın aslında ama erken kalkan yol alır 😅

Erken başlamak seni bıkabilir dikkatli ol, umarım başarılı biri olursun :)
Pandemi olmasaydı 9'da başlamıştım aslında. 😅 Pandemiden dolayı salıverme durumu başladı, bir de okul değiştirdim. Bir sürü sıkıntılar falan oldu ama şimdi yavaş yavaş toparlıyorum.

9'un sadece üçgenler kısmında eksiğim var, onu da 11 veya 12'de halledeceğim diye planlıyorum.

Sizin de dediğiniz gibi erken kalkan yol alır. Kaynak kitaplarımı denk leş tire bilirsem bıkma durumum olmaz, denkleştiremezsem olacak büyük ihtimalle.

İyi dilekleriniz için de teşekkür ederim, umarım hak eden herkes olur. :)

Antremanlar ile Geometri al, 1 ay düzenli olarak çöz hiç bir şeyin kalmaz. Orta düzey için ise Okyanus ve ya Bilgi Sarmal tercih edebilirsin. Zor olarak bir önerim yok :/
10. sınıfta zor derece geometriye başlayasım yok zaten, kolay-orta seviyesi bile mahvetti beynimi. 11'e saklayacağım zor seviyeyi. :D

Bir de, sizce TYT olarak mı ders videoları izleyeyim, yoksa 10. sınıf olarak mı? Benim Hocam kanalının TYT videoları ile çalışmak daha iyi gibi geliyor. Tonguç ve Hocalara Geldik gibi kanallardaki gibi sadece konu anlatımı yapmıyorlar.

10. sınıfta zor derece geometriye başlayasım yok zaten, kolay-orta seviyesi bile mahvetti beynimi. 11'e saklayacağım zor seviyeyi. :D

Bir de, sizce TYT olarak mı ders videoları izleyeyim, yoksa 10. sınıf olarak mı? Benim Hocam kanalının TYT videoları ile çalışmak daha iyi gibi geliyor. Tonguç ve Hocalara Geldik gibi kanallardaki gibi sadece konu anlatımı yapmıyorlar.
TYT çalışacağın zaman TYT olarak izle, Okul sınavları için 10.sınıf videoları izle. TYT işler çok ufak değişebiliyor ve mümkünse 10.sınıf ders videolarını youtubeden izleme. Çünkü hocanın anlattığı ile Youtube'da bir kanalın anlattığı konu aynı olmayabiliyor değişik formüller VS.

TYT çalışacağın zaman TYT olarak izle, okul sınavları için 10. sınıf videoları izle. TYT işler çok ufak değişebiliyor ve mümkünse 10. sınıf ders videolarını Youtube'den izleme. Çünkü hocanın anlattığı ile Youtube'da bir kanalın anlattığı konu aynı olmayabiliyor değişik formüller vs.
1 aya yakındır online derslerimiz yok, olsa bile çok kötü anlatıyorlar. 40 dakikalık derste 3 soru ancak çözüyoruz ve konunun başını ancak bitirebiliyoruz.

TYT ile 10. sınıf videoları arasında çok fazla fark var. Konu olarak aynı fakat ne bileyim, daha iyi ve güzel bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı