10. sınıf üniversite çalışmak

X.Bilal

Hectopat
Merhaba, ben meslek lisesi okuyorum. Bu sene 10. sınıfa geçtim ve üniversiteye geçince Amerika'ya gitmeyi düşünüyorum work and travel yöntemi ile. Bunun içinde üniversite gerekiyor ve ben de bunu çok istiyorum. Meslek olarak web tasarım - grafik tasarım - yazılım düşünüyorum ve onların da ortalama üniversite puanı 400 civarı. Sizce nasıl çalışmalıyım? 9. sınıf pek iyi denemez ama kaldığım ders yok.

10. Sınıftasın, bolca zamanın var. 9. Sınıf ve 10. sınıf matematik, türkçe, fizik derslerinin konularını bitirirsen 11'de rahatlarsın. Sosyal dersleri bir şekilde hallediliyor. Doğru düzgün kaynaklar çöz. Youtube'da saçma sapan koçluk, tavsiye videoları izleme. Evde çalışamıyorsan sabahtan kütüphaneye git. Bu tür şeyleri Dh'nin tyt/ayt forumuna sorarsan daha çok geri dönüş alırsın. Dh'yi iyi kullan derim. Ben senin yerinde olsam anadolu'ya geçerdim, üniversite kazanmak için.

10. Sınıftasın, bolca zamanın var. 9. Sınıf ve 10. sınıf matematik, türkçe, fizik derslerinin konularını bitirirsen 11'de rahatlarsın. Sosyal dersleri bir şekilde hallediliyor. Doğru düzgün kaynaklar çöz. Youtube'da saçma sapan koçluk, tavsiye videoları izleme. Evde çalışamıyorsan sabahtan kütüphaneye git. Bu tür şeyleri Dh'nin tyt/ayt forumuna sorarsan daha çok geri dönüş alırsın. Dh'yi iyi kullan derim. Ben senin yerinde olsam anadolu'ya geçerdim, üniversite kazanmak için.
Hocam siz de sormuşsunuz bu soruyu siz ne yaptınız?

Hocam siz de sormuşsunuz bu soruyu siz ne yaptınız?
Tyt'ye başladım. 1 Paragraf kitabı bitireceğim 1 haftaya. Matematik 1.5 aya bitecek. Fizikten nefret ederdim. Fizeğe en baştan başladım. Hızımı arttırırsam 1 aya fizik temelimi oluşturmuş olacağım. Ondan sonra tyt fiziğe başlarım. Türkçe de biraz ilerledim de sonra geri bıraktım. Düzenimi oturtursam, Tyt türkçeye tekrar başlayacağım. Mat + Fizik'de biraz ilerledikten sonra Ayt'ye başlarım. 9. Sınıf ortalaman kötüyse 10. sınıfta düzeltmeye çalış, bir daha zor düzeltirsin.

Genelde bu tür sınav odaklı çalışmalara 10. sınıfın yazında başlanıyor. 9 ve 10'u sağlam tutamazsan, 11. sınıfın da kötü olur. 9 ve 10'da ki bazi konular 11'in temelini oluşturuyor.

Geri
Yukarı