10. sınıfta Meslek Lisesine geçilebilir mi?

Her meslek lisesi öyle sanki arkadaş ben okuyorum hiç öyle bir sorun yok Anadolu daha sıkıntılı 10 yıl önceki olayları karıştırıyorsunuz bilmeden.
Gül sen gül geçmek istiyorsa geçer sanane sanami soracak burada gelmiş kötülüyorsun.

Boş yapma
Terbiyesizlik yapma sanamı soracak ne demek çocuk başlık açmış demek ki soruyor ki cevap veriyorum.Daha çocuksun asıl boş konuşan sensin meslek lisesinde okuyupta kavga etmeyen az insan vardır.

Terbiyesizlik yapma sanamı soracak ne demek çocuk başlık açmış demek ki soruyor ki cevap veriyorum. Daha çocuksun asıl boş konuşan sensin meslek lisesinde okuyupta kavga etmeyen az insan vardır.

Bizim buradaki meslek lisesi Anadolu'dan daha iyi Anadolu'da bıçak getiren sigara içen kizlar erkekler varken burada yok bir okul öyle diye hepsimi öyle olacak.

Biliyorum, bir yandanda dersler daha kolay olduğu için geçmek istiyorum, ortamı sevmiyorum. Meslek'de ortam çok daha iyi, bölüm dersleri harici dersler daha hafif ki benim gideceğim bölüm için bilgim olduğundan bunlara çok takılmayacağımı dusunuyorum. En azından saçma sapan matematik fizik gibi dersleri gormek yerine tercih ettiğim alanın derslerini görmek isterim.

Derslerin kolay olduğu falan yok, bunu aklınızdan çıkarın öncelikle. Aksine dersleriniz daha da zor olacak çünkü hem kültür dersleri hem de meslek derslerini görmek inanın çok sıkıcı olur. Meslek lisesinde ne okula giriş çıkış saatleriniz belli ne de aldığınız eğitim. Anadolu lisesinde okuyorum diyorsunuz üniversite düşünmüyorsanız alternatif olarak meslek ile ilgili kendinizi geliştirmek elbette sizin için daha iyi bir tercih olacaktır fakat meslek lisesi mezunu olarak söylüyorum, meslek lisesine gitmeyin istisnalar dışında hiçbir meslek lisesinde adamakıllı meslek öğretmiyorlar. Derslerin çoğu boş geçiyor siz oraya meslek öğrenmek için gidiyorsunuz fakat 50-60 yaşında artık okula çay kahve içme amacıyla gelen hoca denilen amcalar atölyede size hiçbir şey katmıyor. Size tavsiyem illaki kendimi mesleki anlamda geliştirmek istiyorum derseniz mesleki eğitim merkezine başvurun. Haftanın 4 günü iş, 1 günü ise okulda bölüm dersleri alıyorsunuz bu sizin çok daha verimli geçecektir. Ayrıyeten belirli bir maaş da alıyorsunuz hem 4 sene boyunca haftada 2 gün meslek dersi görerek bir şeyler öğrenmek için uğraşmazsınız hem de okul bitiminde ustalık belgeniz olur ve kendinizi teknik anlamda bayağı geliştirme fırsatınız olur. Tekrardan söylüyorum meslek lisesi mezunu olarakdan okul bana mesleki anlamda hiçbir şey katmadı forumdaki çoğu meslek lisesi mezunuda eminim ki benimle aynı fikirdedir, iyi forumlar.

Geri
Yukarı