10. sınıfta nakil yapılabilir mi?

Muhammed Nuh

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ben şu an bir meslek lisesinde okuyorum ve Anadolu lisesine nakil aldırmak istiyorum ama puanım hayli hayli yetmesine rağmen sırada çok gerilerde oluyorum. Bende acaba 10. sınıfta nakil yaptırabilir miyim diye merak ettim. Peki 10. sınıfta nakil yaptırabilir miyim?

Merhaba, ben şu an bir meslek lisesinde okuyorum ve Anadolu lisesine nakil aldırmak istiyorum ama puanım hayli hayli yetmesine rağmen sırada çok gerilerde oluyorum. Bende acaba 10. sınıfta nakil yaptırabilir miyim diye merak ettim. Peki 10. sınıfta nakil yaptırabilir miyim?

10 sınıfta nakil yaptırabilirsin fakat bildiğim kadarıyla aynı bölüm bulunan okula yapabiliyorsun.

Düzeltme: Konuyu yanlış okumuşum meslekten mesleğe sandım.

Her okulda olup olmadığını bilmiyorum fakat ben Anadolu lisesindeyim ve bizim okula meslek liselerinden nakil yaptıranlar oldu.

Sınıf fark etmeksizin dönemin ortasında meslek veya Anadolu liselerinden benim okuluma nakil aldıranlar oluyor.

peki 10.sınıfta nakil aldırmam kolaylaşırmı? yani şuan olduğu gibi yine yığılma olurmu?
Bunun sınıfla alakalı olduğunu sanmıyorum. Belki azalır, belki çoğalır nakil aldırmak isteyen kişiler ama genelde 9. sınıfta nakil aldıranlar daha çok oluyor doğal olarak.

peki 10.sınıfta nakil aldırmam kolaylaşırmı? yani şuan olduğu gibi yine yığılma olurmu?
Hiç belli olmaz, kontenjanlar bi dolup birdaha düşmeyebilir çok uzun bir süre. Ya da tam tersi kontenjanlar asla dolmaz.

Ama bence kontenjan sıkıntısı olmaz. 9. Sınıfta çoğu kişinin kalacağını düşünüyorum. Bizim sınıfta en çıtır derslerden (ilk sınavdan en azından) düşük alan çoktu.

Peki bu okuldan nasıl kurtulabilirim? Geçekten çok kötü bir okul ve aslında istediğim bölüme okadarda ilgi duymadığımı farkettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı