Yağ yakmak ile ilgili tavsiyeler

125 kilodan 7 ayda 105 kiloya indim ve bunu yaparken de yağ kütlesiz ağırlığımı 74 kilodan 78 kiloya çıkardım. Özellikle kilolu olmayan birisinin karbonhidrattan veya yağdan kısmasına gerek yok. Şekeri kes. Ağırlık antrenmanları yap Calisthenics gibi ve kilon artı 1.3 gram kadar protein tüket geri kalan beslenme kısmını da karbonhidrat ile tamamla

125 kilodan 7 ayda 105 kiloya indim ve bunu yaparken de yağ kütlesiz ağırlığımı 74 kilodan 78 kiloya çıkardım. Özellikle kilolu olmayan birisinin karbonhidrattan veya yağdan kısmasına gerek yok. Şekeri kes. Ağırlık antrenmanları yap calisthenics gibi ve kilon artı 1.3 gram kadar protein tüket geri kalan beslenme kısmını da karbonhidrat ile tamamla.

Yine de kalori hesabı yapıp yeterli protein almakta fayda var.

Yine de kalori hesabı yapıp yeterli protein almakta fayda var.
Spor salonundaki gibi fitness yapmıyorsa bizim kadar protein almasına gerek yok. Ben hedef kilom çarpı 1.8 gram kadar alıyorum. Arkadaş 70 kilo çarpı 1.3 tahmini 90-100 gram kadar protein yeter artacaktır.

Kilo vermen için hiçbir besinden kesmene gerek yok. Ben evet uzun boyluyum ve ölçümlerde metabolizmam şuan günlük 2600 kalori civarı çıkarıyor. Bende 2300 civarı alıyorum. Antrenman günlerinde bu sayı bazen özellikle ağır gireceksem 2600-2700 günlük kalori alımına kadar çıkıyor. Ne açlık yaşadım ne de kilo verme problemim oldu.

Spor salonundaki gibi fitness yapmıyorsa bizim kadar protein almasına gerek yok. Ben hedef kilom çarpı 1.8 gram kadar alıyorum. Arkadaş 70 kilo çarpı 1.3 tahmini 90-100 gram kadar protein yeter artacaktır.

Kilo vermen için hiçbir besinden kesmene gerek yok. Ben evet uzun boyluyum ve ölçümlerde metabolizmam şuan günlük 2600 kalori civarı çıkarıyor. Bende 2300 civarı alıyorum. Antrenman günlerinde bu sayı bazen özellikle ağır gireceksem 2600-2700 günlük kalori alımına kadar çıkıyor. Ne açlık yaşadım ne de kilo verme problemim oldu.
Arkadaşlar evde sadece bisiklet kardiyo aleti ve 2 tane 3 kilo ve 2 kilo dumbeller var. Bunlar bir işe yarar mı ? Şeker tüketmiyorum bu arada yani pilav falan yiyorum tavuk pilav tarzı şeylerden başka birşey aklıma gelmiyor. Besin bulamıyorum çok sıkıntı yani direkt şey düşünüyorum yediğim miktarı kesmektense direkt tek öğün mü beslensem yani bilmiyorum.

Arkadaşlar evde sadece bisiklet kardiyo aleti ve 2 tane 3 kilo ve 2 kilo dumbeller var. Bunlar bir işe yarar mı ? Şeker tüketmiyorum bu arada yani pilav falan yiyorum tavuk pilav tarzı şeylerden başka birşey aklıma gelmiyor. Besin bulamıyorum çok sıkıntı yani direkt şey düşünüyorum yediğim miktarı kesmektense direkt tek öğün mü beslensem yani bilmiyorum.
Tek öğün beslenmene gerek yok. Yulaf - süt - lor peyniri - çavdarlı veya tam buğday ekmek - yumurta - makarna - ton balığı bunları yiyebilirsin. Ben genelde uno'nun şeker katkısız lavaşlarından alıp içine marul ve domates koyup tavuğu dürüm yaparak yiyorum veya lor peynirli makarna yiyorum.

Genelde tavuk fix oluyor ama en azından yemem gereken gramajı düşüyor senin zaten benim kadar yemene de gerek yok.

3 büyük boy yumurta , 250 gram tavuk yesen zaten 70 gram protein almış olucaksın 100 grama tamamlamak kolay iş.

Geri
Yukarı