10. sınıfta sınavlara 1 hafta kala nasıl çalışılır?

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
Arkadaşlar, 10. sınıfım ve %80 kişinin yaptığı gibi son haftaya bıraktım sınava hazırlıkları. Nasıl çalışmalıyım? Kanalların yaptığı 40-50 dakikalık "İkinci dönem x sınavına hazırlık" videolarını mı izlemeliyim yoksa konu konu mu?

Arkadaşlar, 10. sınıfım ve %80 kişinin yaptığı gibi son haftaya bıraktım sınava hazırlıkları. Nasıl çalışmalıyım? Kanalların yaptığı 40-50 dakikalık "ikinci dönem X sınavına hazırlık" videolarını mı izlemeliyim yoksa konu konu mu?

Konu konu önemli yerleri not alarak sözellere , sayısallara ise ek olarak soru çözme eklemelisin.

Konu konu çalış. Çözüm videosu izle. Sorularını çöz. Sayısal üzerine olan kısımları öyle yapabilirsin. Diğer sözel ezber kısımları derste aldığın notlar üzerinden çalışman daha iyi olacaktır.

Hocam önce ders kitabından yararlanabilrseniz önce makaleleri okuyup küçük bir özetini kağıtlara düzgün bir şekilde çıkartın (sözel dersler)

Sayısal dersler için o dersin soru çözümlerini dinleyin.

Hocana bağlı hocanı tanıyorsan nereden soracağını az çok anlarsın ve hocanın değindiği noktalara dikkat et dersi dinlemediysen teker teker konuları izle ve not al sonra soru çözmeye çalış takıldığın kısımda engelleri aşmaya çalış anlamaya çalış soru ile ne kadar boğuşursan o kadar öğrenirsin.

Bende 10. Sınıfım sayısalı derste dinlediğimden son günlerde konuyu dinliyorum ve soruyu çözüyorum sözel içinde genelde hiçbir şey bilmiyorum sınavdan önceki akşam her şeyi ezberleyip giriyorum şu ana kadar iyi gitti öneririm.

Sayılar dersleri hocaların deftere yazdırarak işliyorsa veya MEB'in kitabından üstüne yazarak işliyorsa o soruları çözmeye çalış. Genelde aynı tarza soruyorlar. Konu anlatımın eksikse o konular hakkında biraz video izle. Edebiyat dersinde Rüştü Hoca İle Edebiyat kanalı var YouTube'da onu tavsiye ederim. Geçen sene 0 bilgim vardı son gün akşam 8'dan başlayıp gece 2'de bitirdim çalışmayı 84 alarak okulda 2. olmuştum. Kaside, mani, koşma, koşuk destan var onlara bak. Halk hikayeleri'ne bak.

Öncelikle nasıl anladığınıza gore değişir ama not çıkartmak ve video izlemekle vakit kaybetmeyin çekinmeden sınıf gurubunuzdan notlar falan isteyebilirsiniz sozellerde vakit buldukça okuyun sayisallarda direk açın video cozum konu konu her soru tarzına bakin hepsiden 2 örnek çözün en az daha sonra defter tutturduysa oradaki örnekleri inceleyin yeterli olacaktir.

Bu arada 11. sınıf sayısal öğrencisiyim. Sana tavsiyem sayısal okuyacaksan kesinlikle kimya ve matematik dersini iyi dinle. Mol kavramını bilmezsen çok zorlanırsın. Kavrarsan bebek oyuncağı gibi bir şey oluyor zaten.
Sayılar dersleri hocaların deftere yazdırarak işliyorsa veya MEB'in kitabından üstüne yazarak işliyorsa o soruları çözmeye çalış. Genelde aynı tarza soruyorlar. Konu anlatımın eksikse o konular hakkında biraz video izle. Edebiyat dersinde Rüştü Hoca İle Edebiyat kanalı var YouTube'da onu tavsiye ederim. Geçen sene 0 bilgim vardı son gün akşam 8'dan başlayıp gece 2'de bitirdim çalışmayı 84 alarak okulda 2. olmuştum. Kaside, mani, koşma, koşuk destan var onlara bak. Halk hikayeleri'ne bak.

Bu arada 11. sınıf sayısal öğrencisiyim. Sana tavsiyem sayısal okuyacaksan kesinlikle kimya ve matematik dersini iyi dinle. Mol kavramını bilmezsen çok zorlanırsın. Kavrarsan bebek oyuncağı gibi bir şey oluyor zaten.
Hocam mol kavramında çok iyiyim fakat eşit ağırlık seçeceğim.

Neyse teşekkürler. Genel olarak şöyle dendi. Sözelde not al video izle. Sayısalda konu dinle soru çöz.

Geri
Yukarı