10. sınıfta üniversite sınavına hazırlanmak

Her seneyi senesinde halledersen bu saçma sınavda rahat edersin. Ama şu an çok erken, hedefin derece ise orası ayrı. Sınava hazırlanan biri olarak tavsiyem, sadece 10. sınıfa ağırlık ver ve hallet, yaz tatilinde de 9'u genel tekrar et ve TYT'de hiç değilse 55-60 üstü yapacak seviyede ol. 11 ve 12'yi de okulla sindire sindire halledersen senden rahatı şam'da kayısı.

Asıl amacım derece. Şimdiden bitirip ileride rahatlamak istiyorum işimi son güne bırakmayı sevmem.
9'da niye başlamadın?
Burada sana fikir verenlerin sence kaçı Boğaziçi'nde veya ODTÜ'de okuyor?

9.sınıf ta ben ve ailem corona olduk ve Online eğitimden dolayı çok verimsiz geçti. Buradaki kişilerin nerede okuduğu umurumda değil amacım bu sınavı tecrübe edenlerin fikirlerini almak.

10. sınıf karnesini aldığı an 10. sınıfı bitirdim diyebilecek bir kişi bile tanımadım ben. Bazıları olması gerekeni var olan sanıyor. Üstün başarılarını merak etmiyor değilim.

O açıdan bakıldığında üniversite sınavına çalışmak diye bir şey olmamalı. Sadece okul derslerine çalışılıp sınava girilmeli.

Amacım bu sınavı tecrübe edenlerin fikirlerini almak.
Sana gram çalışmadan sınava girmiş ve bu konuda tavsiye verenlerin çoğundan daha iyi sonuç almış biri olarak yaptığının gayet yerinde olduğunu ve devam ettirmen gerektiğini söylüyorum. Kendini hayattan soyutlama. Ama derslerden de soyutlama. 11. sınıfın ilk gününde cebinde TYT olması büyük avantaj olur.

Tek cümle ile bile özetlenebilir: İleride "Keşke daha fazla çalışsaydım." demeyecek durumda ol.

Sana gram çalışmadan sınava girmiş ve bu konuda tavsiye verenlerin çoğundan daha iyi sonuç almış biri olarak yaptığının gayet yerinde olduğunu ve devam ettirmen gerektiğini söylüyorum. Kendini hayattan soyutlama. Ama derslerden de soyutlama. 11. sınıfın ilk gününde cebinde TYT olması büyük avantaj olur.

Tek cümle ile bile özetlenebilir: İleride "keşke daha fazla çalışsaydım." demeyecek durumda ol.

Dediğiniz gibi ileride pişman olmamak için şimdiden geleceğime yatırım yapıyorum. Yazın TYT bölümü bitirerek işimi rahata çekmek istiyorum.
Apartmandan bozma uyduruk bir üniversitede okuyanlardan fikir istiyorsa durum daha da vahim.

Şuna kadar hangi yorumu saçma buldunuz ki. Zaten saçma bir yorum gelse tiye almam.

Geri
Yukarı