10. sınıfta YKS için nasıl çalışılır?

hosshia

Hectopat
Merhaba, ben şu an 10. sınıfa gidiyorum ve YKS için 2 seneden biraz daha fazla bir sürem var. Hedefim yabancı dil, (İngilizce) öğretmeni olmak. Şu ana kadar neredeyse hiç çalışmadım, 9. sınıf konularımın çoğu eksik birkaç ders dışında. Şu anki konulara da pek hakim değilim ayrıca. Nasıl çalışmalıyım? Şu an neye odaklanmalıyım ve gelecek senelerde neye odaklanmalıyım, bunlar hakkında hiçbir fikrim yok. Yardımınızı istiyorum, şimdiden teşekkürler.

Merhaba, ben şu an 10. sınıfa gidiyorum ve YKS için 2 seneden biraz daha fazla bir sürem var. Hedefim yabancı dil, (İngilizce) öğretmeni olmak. Şu ana kadar neredeyse hiç çalışmadım, 9. sınıf konularımın çoğu eksik birkaç ders dışında. Şu anki konulara da pek hakim değilim ayrıca. Nasıl çalışmalıyım? Şu an neye odaklanmalıyım ve gelecek senelerde neye odaklanmalıyım, bunlar hakkında hiçbir fikrim yok. Yardımınızı istiyorum, şimdiden teşekkürler.
İngilizce öğretmenliği için dil seçmen lazım, şuanki derslerine odaklanabilirsin. Düzenli çalışmaya başlayabilirsin şuanki derslerine, ingilizcen aşırı kötü değilse şuanlık birşey yapmana gerek yok. 11. sınıfta baya güzel öğretiyorlar, sıfırdan başlayacaksan zorlanırsın o kadar. 11-12de de TYT çalışırsın YDT ufak eksiklerini giderirsin kaparsın bu işi.

Ben şahsen bu kadar erken başlanmasını doğru bulmuyorum. Günlük derslerine çalış şu an hayatın tadını çıkar. Hedefin zaten tıp falan da değil 11. sınıfı bitirdikten sonra başla.
Az çok çalışır bilmez kimse lakin ders çalışma alışkanlığı edinmek şart. Günde 15-20dk bile yeterli olur şuan.

Ben şahsen bu kadar erken başlanmasını doğru bulmuyorum. Günlük derslerine çalış şu an hayatın tadını çıkar. Hedefin zaten tıp falan da değil 11. sınıfı bitirdikten sonra başla.

Yapacak hiçbir işim yok 12.30 eve gelip 11 gibi uyuyorum bu süre zarfı içerisinde ise yaptığım pek bir şey yok canım sıkılıyor.

Yapacak hiçbir işim yok 12.30 eve gelip 11 gibi uyuyorum bu süre zarfı içerisinde ise yaptığım pek bir şey yok canım sıkılıyor.
Arkadaşın dediği gibi hayatını derse yığmanı da önermem, başka aktiviteler edin. Kitap oku, spor yap, sosyal medya ile haşır neşir isen bir sayfa aç onu yürütmeye çalış, kodlama öğren, kendini geliştirmeyi ihmal etme.

İngilizce öğretmenliği için dil seçmen lazım, şu anki derslerine odaklanabilirsin. Düzenli çalışmaya başlayabilirsin şu anki derslerine, ingilizcen aşırı kötü değilse şu anlık bir şey yapmana gerek yok. 11. sınıfta bayağı güzel öğretiyorlar, sıfırdan başlayacaksan zorlanırsın o kadar. 11-12'de de TYT çalışırsın YDT ufak eksiklerini giderirsin kaparsın bu işi.

Az çok çalışır bilmez kimse lakin ders çalışma alışkanlığı edinmek şart. Günde 15-20dk bile yeterli olur şu an.

C1 İngilizce kıtaplarını rahat bir şekilde anlayıp çevirebiliyorum şu anlık.

Geri
Yukarı