10 yıllık laptopa yeni SSD almaya değer mi?

Al tak. Eğer ki yeni PC'ye geçersen ona takarsın. Bilgisayarın bayağı bir hızlanır. Benimki 15 yıllık PC geçen yıl aldım kaliteli değil zaten ama 10 dk da açılırken 14 sn de açılıyor.

Bende 2008'den kalma Sony Vaio var Linux Mint kullanıyorum roket gibi çalışıyor SSD'de var, Windows 10 kullandığım zamanda hızlı fakat sorunlar şöyle oluyor, arka planda sürekli virüs taradığı için Windows'da fan sesi geliyor ve YouTube'da bir şey izlerken çok ses yapıyor. Tavsiyem SSD ve Linux Mint. Office programları kullanmak istiyorsan Online Microsoft Office kullanırsın.

10 yıllık laptopumda SanDisk SSD Plus 480GB kullanıyorum. SSD artık kasma yaptığı için Samsung 870 EVO 250GB almayı düşünüyorum. SSD alınmalı mı yoksa yeni bilgisayar mı alınmalı?
Eğer yeni bilgisayar almaya şu an yeterli bütçeniz yoksa 870 EVO alın ve rahatınıza bakın.
870 EVO başarılı bir SSD, yarıyolda bırakmaz.

Eski laptoplarda Disk'in hızı fark etmiyor sağlamm bir şey alıp geç önemli değil hızı zaten o hızlara çıkamıyorsun ben en iyi SSD ve normal hızda SSD ile de denedim bir fark yok.

Format atmak bilgisayarın hızını etkilemiyor mu?

Hayır etse de çok az.

Format atmayı biliyorum. Hem zaten Windows 8 Lite kullanıyorum profilimde Windows 10 yazabilir ona aldanmayın.

Bende 2008'den kalma Sony Vaio var Linux Mint kullanıyorum roket gibi çalışıyor SSD'de var, Windows 10 kullandığım zamanda hızlı fakat sorunlar şöyle oluyor, arka planda sürekli virüs taradığı için Windows'da fan sesi geliyor ve YouTube'da bir şey izlerken çok ses yapıyor. Tavsiyem SSD ve Linux Mint. Office programları kullanmak istiyorsan Online Microsoft Office kullanırsın.

Bende de bir tane 2008'den kalma Sony Vaio var. Ve onda da Kingston A400 var ama Windows kurulu. Bu kasan laptop daha güçlü olduğundan bunu kullanıyorum.

Eski laptoplarda Disk'in hızı fark etmiyor sağlamm bir şey alıp geç önemli değil hızı zaten o hızlara çıkamıyorsun ben en iyi SSD ve normal hızda SSD ile de denedim bir fark yok.

SATA 3 destekliyor bu hızları alırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı