100.000₺ VR yayınclığı için PC önerisi

Geriye kalan 12K bütçeyle anakart, RAM, SSD, kasa alırsınız bi' zahmet :D

Bu fiyat için alacağı PSU+Anakart+Kasa zaten minimum 15K dalga geçer gibi bir mesaj olmuş.

Düşünülebilir.
@balkann ? Bana çok uygun güzel geldi böyle bir sistem için.

Sadece keşke DDR5 ve 32GB ram olsaydı. Bu fiyata o kısımlarda düşük kalmış.

@Rustin Cohle 'nin önerdiğini mi yoksa @balkann 'ın attığı sistemlerden hangisini önerirsiniz?
Arkadaşın attığı sistem daha iyi gibi duruyor.

2024 sonlarına doğru 50xx serisi kartlar gelecektir. Onları bekleme fırsatınız var ise bekleyebilirsiniz. Fakat bekleme fırsatınız yok ise arkadaşın attığı sistemde ufak değişimler yapılarak alınabilir.

@Rustin Cohle Gönderdiğiniz parçalardan elimde mevcut olanları çıktığım zaman yalnızca anakart, işlemci, ekran kartı ve kasa almam gerekiyor. Gönderdiklerinize göre de fiyat yaklaşık 64.000TL tutuyor. Bütçeye uygun olarak bir üstünü almamı önerdiğiniz bir parça var mı?

Örneğin işlemciyi 14900K seçmek gibi.

Merhaba, VR oyunları oynuyor, videolarını çekiyor ve oynarken yayın yapıyorum. Aynı zamanda Adobe uygulamalarını da aktif kullanıyorum.

Mevcut sistemimde 3060 Ti yetersiz geliyor özellikle ağır VR oyunlarında ve yayın yaparken.

Bu isteklerimi karşılayabilecek hazır veya toplama bir sistem önerisinde bulunabilirseniz çok sevinirim.
Şuan ucuz olan 4090 modelleri stokta değil ondan dolayı 4090 sistem dizilemiyor. 60k'ya Galax'lar tekrar piyasaya girdiğinde dizilir.

Merhaba, VR oyunları oynuyor, videolarını çekiyor ve oynarken yayın yapıyorum. Aynı zamanda Adobe uygulamalarını da aktif kullanıyorum.

Mevcut sistemimde 3060 Ti yetersiz geliyor özellikle ağır VR oyunlarında ve yayın yaparken.

Bu isteklerimi karşılayabilecek hazır veya toplama bir sistem önerisinde bulunabilirseniz çok sevinirim.

Anakartı Asus Prime b650m k seç. Böylece sistemin fiyatı 2.9k düşecek.

Ekran kartı olarak Asus RTX 4090 seç.

PSU Asus rog 850w seç.

102.500 olacak.

Ya da direkt sadece PSU'yu 850w yapıp, başka hiçbir şey değiştirmeden al. 5000 serisi çıktığında elindeki 4080'i 2. elden satıp o elinde olan 30k'yı koyup, üstüne 5 k falan daha ekleyip 5090 alabilirsin belki.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı