100-150 TL Güç Kaynağı Önerisi

Buuble

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ben gtx 750 ti alcaktım. İşlemcim i7 4790 ucuza güzel tam verimlilik veren bir güç kaynağı önerir misiniz? Bütçem 100-150 TL arası.

Onu pek önermiyolar nedense zalman öneriyolar. Bir de +80 serfitikalı almasam bile tam verimlilik alabilir miyim?

Buda yetecektir. Ancak ileriye dönük bir ekran kartı değişimi olursa sıkıntı çıkarmaması açısından 500le alsanız daha iyi olur. İlerde alıcağınızı şimdi almış olursunuz.

Kardeşim 80+ sertifikalı değil göründüğü gibi. Ne kadar verim alcana gelirsek matematiksel olarak 12V kanalından 444W veriyo ise 500W %10'u 50W yapar. Buna göre %90 verimlilik alırsın ancak kağıt üzerindeki ile sahadaki her zaman uymuyor. Şunu belirtiyim ki o ikiliye ve diğer bileşenlere hayli hayli yetecek bir psu.

Şole söyliyim pc komusunda o kadar iyi değilim ama pc öğrenmeyi amaçlayan sürekli araştıran biriyim. Bu linkini attığın psu 12V kanalından 408W verirken benim önerdiğm 12V kanalından 444W veriyor. Genel olarak linkini attığın psuda iyi ancak benim önerdiğimi alsan daha iyi olur diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı