100-150 TL Kulak içi kulaklık önerisi

Daha fazla  
İphonun kutusundan çıkan kulaklığı kullanıyorum fakat bozuldu. Bozulunca BT kulaklık almaya karar verdim fakat telefonum 4.2 BT desteklediği için vazgeçtim. Ses seviyesi yüksek ve bu fiyattaki en kaliteli kulaklığı almak istiyorum. Arada oyun oynarım, müzik çok dinlerim ve video çok izlerim. Buna uygun kulak içi kulaklık önerisi istiyorum. Yurtdışındaki sitelerden de olabilir o konuda sıkıntı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
KZS5 yada 6 sahne aralığı inanılmaz geniş.Bilirsiniz ki kulakiçi kulaklıkların sahne aralığı dardır.Ses kalitesi kullandıkça oturuyor 3 senedir kullanıyorum. 6'yı öneririm çünkü metal.Kabloları değişebilir.Bluetooth aparatı takılabilir vs vs.KZS5 ile 6 arasında pek bir fark yok.Hem 5 bütçeniz içerisinde.

Son düzenleme:
Eğer müzik içinse kesinlikle ama kesinlikle en iyi tercih kablolu olacaktır. Çünkü BT modülleri tam olarak ses frekanslarını aktaramayıp bassları tizleri zayıf verecektir. Bass frekansları bildiğimiz üzere düşük frekanslardır. 50-60Hz ile 200-250Hz arası bass sayılabilir. BT modüller bu 50-60Hz değerini aktaramıyor ancak 300-400Hz olarak aktarabiliyor ortalama. Bu sebeple "basslar iyi vurmuyor" yorumu gelir. Çok çok çok üst düzey BT modülü olan kulaklıklar da o bütçeye mümkün değil maalesef.

Öneride bulunamam şu an ama şu özelliklerde kulaklıklar ara:
--Frekans aralığı: 10Hz - 22.000Hz (İnsan kulağı 20Hz ile 20.000Hz arasını duyabiliyor fakat aralığı daha da geniş tutmamızın sebebi derinlik algısı için. Hatta bu aralık ne kadar genişse o kadar iyi olur.)
--Ses şiddeti: 110-120 dB
--Sürücü çapı:
Hem kulak üstünde hem kulak içinde sürücü çapı ne kadar büyükse o kadar iyi bass frekanslarını verebilir.
--Empedans: Telefonda kullanacaksan genelde (kesin değil araştırmalısın) 16 Ω (Ohm) değerinde oluyor, kaçsa ona göre kulaklık seç ki en performanslı sesi verebilsin ses kaynağın. 32 Ohm ise 32 al 16 ise 16 al.
Altın jak ucu fazla önemli değil. Nedeni ise son bilgilere göre gümüş jak daha iyi kalitede iletim yapıyor, altın sadece ek olarak çizilmeyi ve paslanmayı önler.

Sennheiser CX 200-ii diyeceğim ama ben kullanmadım, çoğu kişi beğeniyor bu modeli.
MX-80 Modelini kullanmıştım yıllar önce kulak ağrıtan bassları vardı, telefonda bile son ses açtırmıyordu. :) Düşün en uygun fiyatlı modeli bu. O zamanlar 19TL idi sanırım.
Marka Alman markası bu arada.

Son düzenleme:
Eğer müzik içinse kesinlikle ama kesinlikle en iyi tercih kablolu olacaktır. Çünkü BT modülleri tam olarak ses frekanslarını aktaramayıp bassları tizleri zayıf verecektir. Bass frekansları bildiğimiz üzere düşük frekanslardır. 50-60Hz ile 200-250Hz arası bass sayılabilir. BT modüller bu 50-60Hz değerini aktaramıyor ancak 300-400Hz olarak aktarabiliyor ortalama. Bu sebeple "basslar iyi vurmuyor" yorumu gelir. Çok çok çok üst düzey BT modülü olan kulaklıklar da o bütçeye mümkün değil maalesef.

Öneride bulunamam şu an ama şu özelliklerde kulaklıklar ara:
--Frekans aralığı: 10Hz - 22.000Hz (İnsan kulağı 20Hz ile 20.000Hz arasını duyabiliyor fakat aralığı daha da geniş tutmamızın sebebi derinlik algısı için. Hatta bu aralık ne kadar genişse o kadar iyi olur.)
--Ses şiddeti: 110-120 dB
--Sürücü çapı:
Hem kulak üstünde hem kulak içinde sürücü çapı ne kadar büyükse o kadar iyi bass frekanslarını verebilir.
--Empedans: Telefonda kullanacaksan genelde (kesin değil araştırmalısın) 16 Ω (Ohm) değerinde oluyor, kaçsa ona göre kulaklık seç ki en performanslı sesi verebilsin ses kaynağın. 32 Ohm ise 32 al 16 ise 16 al.
Altın jak ucu fazla önemli değil. Nedeni ise son bilgilere göre gümüş jak daha iyi kalitede iletim yapıyor, altın sadece ek olarak çizilmeyi ve paslanmayı önler.

Sennheiser CX 200-ii diyeceğim ama ben kullanmadım, çoğu kişi beğeniyor bu modeli. Marka Alman markası bu arada.
Sennheiser CX 200-ii 3.5mm jackı uzun vadede sorun çıkartıyor.

KZS5 yada 6 sahne aralığı inanılmaz geniş.Bilirsiniz ki kulakiçi kulaklıkların sahne aralığı dardır.Ses kalitesi kullandıkça oturuyor 3 senedir kullanıyorum. 6'yı öneririm çünkü metal.Kabloları değişebilir.Bluetooth aparatı takılabilir vs vs.KZS5 ile 6 arasında pek bir fark yok.Hem 5 bütçeniz içerisinde.

Bu kulaklık hakkında şunu merak ediyorum acaba kablosu değişebiliyor olduğu için çıkma durumu nasıl olur yani kablonun sağlamlığı koşuya çıkıyorum acaba koşarken terimden ıslanırsa zarar görür mü yada koşarken kulaklık çıkar mı ?

Bu kulaklık hakkında şunu merak ediyorum acaba kablosu değişebiliyor olduğu için çıkma durumu nasıl olur yani kablonun sağlamlığı koşuya çıkıyorum acaba koşarken terimden ıslanırsa zarar görür mü yada koşarken kulaklık çıkar mı ?
Sporda kullanıyorum ama koşarken kullanmadım.Kablosu zarar gelecek türden kablo değil.Koşarken düşme yapabilir çünkü gerçekten diğer kulakiçi kulaklıklara göre epey büyük kalmakta.Kablosu zor takıp çıkıyor gevşek ve laçka yapmıyor hemen takıldı kablosu çıktı gibi durumlar yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı