100-200 TL arası kulakiçi Bluetooth kulaklık tavsiyesi

Makaleler
9
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 10750H || GTX 1660 Ti 6 GB Mobile || 2x16 GB RAM || 512 GB NVMe M.2 SSD || 1080p 144 Hz IPS Panel || Windows 11-macOS Big Sur || Acer Nitro 5 AN515-55 2020 ||
Meslek
Öğrenci
Bütçem maksimum 200 TL. Şu anda JBL C100'sı kullanıyorum. Haylou GT1, haylou GT1 Pro ve Xiaomi Redmi Airdots arasında kaldım. Bu üç kulaklık şu anki mevcut kulaklığım kadar ses kalitesi ve izolasyon sağlasa benim için yeterli. Kullanım amacım sadece müzik dinleme, film-dizi izleme ve son olarak YouTube. Bu doğrultuda sizlerden tavsiye bekliyorum.

TWS (tam kablosuz sadece kulakta) olması önemli mi?
Değilse bundan iyisini bulamazsın, JBL'den iyi bile gelebilir. Bataryası bende 7 saat kullanım sağlıyor.
Sürekli çalışmazsa 2 gün gider.
Normalde bu JBL'den daha iyi fakat JBL'ye alıştıysan bunu bi' süre garipseyebilirsin.

İlle de TWS ille ille ille dersen

Şu anda Xiaomi airdots kullanıyorum, JBL C100si kadar bass'ı yok, normal kullanımda ses kalitesi iyi, şarjı oldukça uzun gidiyor, eğer ki bass sizin için önemli değil ise rahatlıkla alabilirsiniz.
Bu dediğimiz bass farkı sizce çok önemli mi ? Yani keşke diyecek kadar fark yoktur herhalde.

Merhaba,
Xiaomi Redmi Airdots'u 2-3 gün kullandım. Kablolu kulaklık kadar güzel değil. Açıkçası ben beğenmedim.
Aşağıda linkini verdiğin kulaklığı arkadaşım almıştı. Denedim, kesinlikle Xiaomi'den daha güzel. Tabi ömrü nasıl olur bilmiyorum.

TWS (tam kablosuz sadece kulakta) olması önemli mi?
Değilse bundan iyisini bulamazsın, JBL'den iyi bile gelebilir. Bataryası bende 7 saat kullanım sağlıyor.
Sürekli çalışmazsa 2 gün gider.
Normalde bu JBL'den daha iyi fakat JBL'ye alıştıysan bunu bi' süre garipseyebilirsin.

İlle de TWS ille ille ille dersen
Bu markayı ilk defa duydum. Meraktan soruyorum güvenilir midir ? Garanti konusunda özellikle. Bir de önerdiğiniz TWS olan KZ markalı olan Haylou ve Airdots'a göre bir tık mı iyi yoksa değecek kadar mı ?
Biraz ayrıntılı soruyorum ama kusura bakmayın.

Merhaba,
Xiaomi Redmi Airdots'u 2-3 gün kullandım. Kablolu kulaklık kadar güzel değil. Açıkçası ben beğenmedim.
Aşağıda linkini verdiğin kulaklığı arkadaşım almıştı. Denedim, kesinlikle Xiaomi'den daha güzel. Tabi ömrü nasıl olur bilmiyorum.

Ben bir daha böyle bir hata yapmayacağım diye tövbe ettim Preo'dan.
2 ayda bozuldu.
Mouse'unu aldım, sol tıkı bazen basmıyor, soğutucusu sıcak hava üflüyor etc.

Ben bir daha böyle bir hata yapmayacağım diye tövbe ettim Preo'dan.
2 ayda bozuldu.
Mouse'unu aldım, sol tıkı bazen basmıyor, soğutucusu sıcak hava üflüyor etc.
Ömür kalitesi konusunda bir şey diyemem. Sadece anlık olarak müzik dinleme testi yaptım. Ses kalitesi ve başı ağrıtmaması çok güzeldi. Max 250-300 TL'ye kadar bluetooth kulaklık arıyordum bende. Ancak karar veremediğim için LG telefonun orjinal kulaklarınla devam ediyorum.

Bu markayı ilk defa duydum. Meraktan soruyorum güvenilir midir ? Garanti konusunda özellikle. Bir de önerdiğiniz TWS olan KZ markalı olan Haylou ve Airdots'a göre bir tık mı iyi yoksa değecek kadar mı ?
Biraz ayrıntılı soruyorum ama kusura bakmayın.

Sıkıntı yok zaten sorun diye burdayım.
Aslında AliExpress'te satılan bir firma.

Çin'den alırsan 1 yıl garantisi oluyor, videosunu çekip sıkıntılı olduğunu gösterdiğinde sıfırını yolluyorlar.
Buradan aldığında ise yine AliExpress'teki satıcının garantisine sahip oluyorsun, resmi tedarikçisi Teknostore olduğu için problem çıkmıyor. 1 yıl boyunca garantili oluyor.

Aradaki fiyat farkından da fazla kalite farkı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
Diğer modeller dışarıya çok ses veriyor ve mikrofonları berbat.
Aramalar sırasında karşı tarafın kafası ütüleniyor.
Gürültüleri neodyum mıknatıs gibi çekiyor.

KZ S1D modelinin mikrofonu diğerlerine nazaran müthiş.
Ses kalitesi ve gürültü engellemesi de daha iyi.
Ben olsam kabloları da olan bluetoothlu kulaklığı alırdım.
Garanti konusunu KZ markasında bu kadar dert etmenize gerek yok çünkü içini açıp kurtlamadıkça bozulmuyor. Darbe vb. alması gerek bozulması için.

Sıkıntı yok zaten sorun diye burdayım.
Aslında AliExpress'te satılan bir firma.

Çin'den alırsan 1 yıl garantisi oluyor, videosunu çekip sıkıntılı olduğunu gösterdiğinde sıfırını yolluyorlar.
Buradan aldığında ise yine AliExpress'teki satıcının garantisine sahip oluyorsun, resmi tedarikçisi Teknostore olduğu için problem çıkmıyor. 1 yıl boyunca garantili oluyor.

Aradaki fiyat farkından da fazla kalite farkı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
Diğer modeller dışarıya çok ses veriyor ve mikrofonları berbat.
Aramalar sırasında karşı tarafın kafası ütüleniyor.
Gürültüleri neodyum mıknatıs gibi çekiyor.

KZ S1D modelinin mikrofonu diğerlerine nazaran müthiş.
Ses kalitesi ve gürültü engellemesi de daha iyi.
Ben olsam kabloları da olan bluetoothlu kulaklığı alırdım.
Max 250 TL olarak şekilde KZ'den önerebileceğiniz model nedir? N11 de bu markaya çok bakmıştım ben, çok yorum yok ama olanlarda çok iyidi. Almayı düşündüm ama cesaret edemedim. Öneriniz varsa alırım. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı