%100 CPU Kullanımı

Virüs taraması yaptırdım düzeldi. Kaspersky trial reset yapmamdan kaynaklıymış. Virüs taraması yaptım ve Msconfig den seçili olanların tiklerini kaldırdım ve sorun düzeldi. Herkese teşekkürler.

Gözümden kaçmış. Rss.exe adlı uygulama solucan virüs sanırım o şekilde sonlandırsa bile yine karşısına çıkacaktır. Öncelikle güncel bir virüs programı kurmanız gerek. Eset'i öneririm sorununuzu kökten çözecektir.

Evet.Yorumlarınız için teşekkürler.

Ancak bu Msconfig deki Catalyst falan filan önemli mi o ve diğer işaretliler.
Ekran Alıntısı.PNG

Yani bu şekilde tutmalı mıyım, yoksa tikleri kaldırsam herhangi bir sorun yaşar mıyım?

Ordaki programlar bilgisayar açıldığında otomatik başlatınlardır tikleri kaldırırsanız hiçbiri otomatik açılmaz anlıyacagınız. Kaldırmak isterseniz de hiçbir sorun olmaz.

Eğer format atabiliyorsan temiz bir format ile kesin çözüm yapın. Yoksa böyle "solucan" virüsler sen farkında olmadan bilgisayarını bitiriyor...

Windows 8.1 e geçmek tabi ki senin tercihin ama ben derim ki sistem bilgilerini yedekle ve Windows 8.1 geç daha stabil ve güncel Win 7 ye göre ve de sağlam bir virüs programı böyle şeylerden seni uzak tutar. Tabii ki karar senin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı