Searchindexer.exe %100 CPU kullanımı

Diga

Hectopat
Arakdaşlar merhaba. Bugun bilgisayarımın yavaşladıgını fark ettım ve kaynak izleyicisine baktım, CPU kullanımı %100'du, searchindexer.exe diye bir program işlemcimi sömürüyordu. Ben de hizmeti askıya almayı denedim ve işe yaradı. Tabii bilgisayarımı her kapatıp actıgımda hizmeti askıya almam gerekiyordu. Bu hizmeti kökten nasıl kapatabilirim?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    88,2 KB · Görüntüleme: 75
Son düzenleyen: Moderatör:
Arakdaşlar merhaba. Bugun bilgisayarımın yavaşladıgını fark ettım ve kaynak izleyicisine baktım, CPU kullanımı %100'du, searchindexer.exe diye bir program işlemcimi sömürüyordu. Ben de hizmeti askıya almayı denedim ve işe yaradı. Tabii bilgisayarımı her kapatıp actıgımda hizmeti askıya almam gerekiyordu. Bu hizmeti kökten nasıl kapatabilirim?
Amatör bir virüs olabilir, tarama yapın. Adının searchindexer.exe olmasına bakma belki virüsün adını öyle koymuşlardır, windows servisi gibi.

Hizmetlere girin

Burada ki listeden Windows Search kısmında bulun ve sağ tuş özellikler deyin. Başlangıç türünü devre dışı bırakın.

Not: Sağ tuşta ki durdur seçeneğini seçmeyin çünkü o geçici süre devre dışı bırakır. Ayrıca bu klasörün içini de boşaltın gereksiz doldurmuş olabilir searchindexer (C:\ProgramData\Microsoft\Search\Data\Applications\Windows\Projects\SystemIndex\Indexer\CiFiles)

Çözüldü atarsan sevinirim / Hizmeterde wsearh olarak geçiyor

Çözüldü atar mısın kardeşim postu kapat ) olduysa tabii.

Geri
Yukarı