Çözüldü 100% CPU kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Digimon6886

Hectopat
HPET kapatmayla alakalı video çıktı karşıma ve ufak araştırmadan sonra HPET'i kapattım. Bir süre oyun oynadıktan sonra bilgisayarı kapatıp geri açtığımda bilgisayar çok kasıyordu ve işlemciyi %100 kullandığını gördüm. Çözümünü bilen varsa yazabilir mi?

Buradaki sayfada bütün CMD komutlarını yazdım. Düzeltilebilir mi?

Bilgisayara böyle bir güncelleme geldi acaba bu güncellemeden dolayı mı kasııyordu?

Güncellemeyi yaptım fakat olmadı.

Dosya Ekleri

• IMG_20230905_024328.jpg
    IMG_20230905_024328.jpg
    300,6 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleme:
HPET kapatmayla alakalı video çıktı karşıma ve ufak araştırmadan sonra HPET'i kapattım. Bir süre oyun oynadıktan sonra bilgisayarı kapatıp geri açtığımda bilgisayar çok kasıyordu ve işlemciyi %100 kullandığını gördüm. Çözümünü bilen varsa yazabilir mi?

MB ile taratın.

Windows tuşuna basın, sol aşağıda bilgisayarı kapat var. Shift basılı tutun, sonra bilgisayarı kapata basın. Bilgisayar tamamen kapanana kadar elinizi Shift'ten çekmeyin. Muhtemelen düzelecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kapatmayın. O adamın eski Eco diye bilgisayarları vardı. İnsanlar ne acılar çektiler o kasaları alıp. Bilgisayardan anladığı falan yok kusura bakmasınlar.

Edit: Yeni işlemcilerde özellikle kapatmamanızı tavsiye ederim. Biraz daha eski işlemcilerde, eğer anakart destek veriyorsa kapatılabilir.
Ben hatırlıyorum aralarında 1-2 sistem gayet uygundu o zamanlar, ne gibi sorunlarla karşılaşmış millet gerçekten merak ettim hocam.

Windows tuşuna basın, sol aşağıda bilgisayarı kapat var. Shift basılı tutun, sonra bilgisayarı kapata basın. Bilgisayar tamamen kapanana kadar elinizi Shift'ten çekmeyin. Muhtemelen düzelecektir.

Yaptım ama düzelmedi

Format atınca sorun düzeldi.

Dosya Ekleri

• 1693937153485.png
    1693937153485.png
    179,4 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı