%100 CPU sömüren Trojan virüsü

Musallat.exe Silici diye bir yazılım var. Direkt onu silmek üzerine kurulu.
Musallat.exe silici tam olarak silmemekte ve bu tür programlara güvenmemelisiniz.

PunkBuster virüs değildir, anti-cheat programıdır. Korsan Office kullanmanızı önermem ancak kaliteli bir anti-virüs ile tarama yaptığınız halde zararlı çıkmadıysa temizsiniz.

Musallat.exe silici tam olarak silmemekte ve bu tür programlara güvenmemelisiniz.

PunkBuster virüs değildir, anti-cheat programıdır. Korsan Office kullanmanızı önermem ancak kaliteli bir anti-virüs ile tarama yaptığınız halde zararlı çıkmadıysa temizsiniz.
Hocam Musallat.exe özel bir virüs türü. Yanlış bilmiyorsam başka forumdan birisi yapmış ve vicdan azabı ile kalıntısız silecek bir yazılım yapıp forumu bırakmış. O yüzden özel bir silici söyledim.

@Darth.Vader İsmi Bonzi Buddy. Bir virüs değil, spyware. Ek olarak, silmesi için bir program yaptığını hatırlamıyorum spyware yapan şirketin. O şirket bildiğim kadarıyla iflas etmişti zaten.

Neyse, konu dışı.
Evet ismi oydu ve internette bonzi buddy virüsünü açtık gibi bir sürü video vardı. İnsanları mı kandırıyorlar dı?

@Darth.Vader İnsanları kandırmıyorlar. Sanal makinede açıyorlar virüsleri. Ek olarak Bonzi Buddy virüsü, ilk olarak VineSauce Joel'un XP destruction videosunda patlamıştır ve Bonzify adlı sonradan fan-made virüs yapılmıştır. Bunu Joel, Vista destruction videosunda sonra test ediyor.

@DogukannSimsek Korsan Office'i nereden indirdiniz ve tarama yaptığınız anti-virüs neydi?

CPU kullanımınız normal gözüküyor. Kendisi de Steam'deki oyunlar (CS:GO) ile birlikte gelen bir anti-hile yazılı mıdır? Kaspersky ile tam tarama yaptıysanız ve "temiz" çıktı ise sorun yoktur.

Anladım krak çok sağ olasın fakat bir sorum daha olacaktı. Şu anda bilgisayar üzerinden tek bir oyun oynamaktayım oyun 2007 yapımı Combat arms classic ve benim sistemim gayet yeterli fazla bile oyunun istediği özelliklere karşın benden kötü sistemi olan arkadaşlarımda böyle bi cpu kullanımı mevcut değil ya da speccy yazılımımı yanlış gösteriyor çünkü görev yöneticisi ile onun gösterdiği cpu arasında fark var. Oyuna girdiğimde CPU %100 oluyor veyahutta boştayken CPU %49-50 düzeylerinde bunun sebebi nedir? Bilmiyorum ama böyle bilgisayarımda bir terslik var gibi hissediyorum. Evet kasper SKY malvare tarattım hepsiyle cleaner de dahil bir virüse rastlamadım. Ne olabilir acaba sebebi?

Yeni konular

Geri
Yukarı