Trojan virüsü

Defender yakalamış zaten. Ek bir antivirüs yazılımına ihtiyacın olmadığını düşünüyorum. Windows Defender sorunsuzca temizleyecektir.

Son düzenleme:
Avast bilgisayarı yavaşlatır.

Eğer bilgisayarınız iyiyse karşılayabilir. Ama yaptığı işlemler ağırdır, bilgisayarınız yavaşlayabilir.

Avast sistem gereksinimi sistem gereksinimlerimiz çok yüksek değil. İhtiyacınız olan tek şey Windows 10, 8.1, 8 veya 7* işletim sistemi, 1 GB RAM ve 2 GB sabit disk alanıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Avast PC'deki vürüsleri siliyor kötü siteleri engelliyor 1 GB'den fazla olan dosyaları bile tarıyor hem de PC çökerse kurtaralım diye kurtarma dosyaları yüklüyor.
Malwarebytes sadece virüs tarama yapıyor.

Avast'ın bunları yaptığını bilmiyordum, teşekkürler. Fakat normal bir PC kullanıcısı sıkıntılı sitelere girmediği sürece bu kadarı yine de gerekli olur mu?

Avast sistem gereksinimi sistem gereksinimlerimiz çok yüksek değil. İhtiyacınız olan tek şey Windows 10, 8.1, 8 veya 7* işletim sistemi, 1 GB RAM ve 2 GB sabit disk alanıdır.
Tamam haklısın. Herkesin seçimleri farklıdır. Bu arada Avast bilgisayarını sömürür, her anti-virüs sömürür. Erkek adam anti-virüs kullanmaz 😎
Bazı siteler bildirimi aç diyor sonra PC'ye virüs bulaşıyor.
Bilmediğin buradan belli, aahhh. Bildirimi aç dersen PC'ye virüs felan bulaşmaz. Yanlış bilgiden raporladım.

Bilmediğin buradan belli, aahhh. Bildirimi aç dersen PC'ye virüs falan bulaşmaz. Yanlış bilgiden raporladım.

Gerçekten bilgi vermek için buradaysan daha hoşgörülü olman herkes adına daha iyi olur. Ayrıca orada kastedilen bildirimi aç kısmı gerçekten bildirimi açan ayar değil. Bildirim ayarıymış gibi gösterilip tıkladığında seni farklı bir yere atan olaydan bahsediyor sanırım.

Tamam haklısın. Herkesin seçimleri farklıdır. Bu arada Avast bilgisayarını sömürür, her Anti-Virüs sömürür. Erkek adam Anti-Virüs kullanmaz 😎

Bilmediğin buradan belli, aahhh. Bildirimi aç dersen PC'ye virüs falan bulaşmaz. Yanlış bilgisen raporladım.

CMD ile virüsü yenebilirsin.

@rudeus bildirim ayarıymış gibi gösterilenden bahsetmiyor, bildirimlere izin verirsen diyor. Bilmediği bir konu hakkında bu kadar diretmesi ve insanlara yanlış bilgi aşılaması kötü. Yaptığımda haklı olduğumu düşünüyorum. İyi günler dilerim.

Gerçekten bilgi vermek için buradaysan daha hoşgörülü olman herkes adına daha iyi olur. Ayrıca orada kastedilen bildirimi aç kısmı gerçekten bildirimi açan ayar değil. Bildirim ayarıymış gibi gösterilip tıkladığında seni farklı bir yere atan olaydan bahsediyor sanırım.

Ancak yazıda biraz daha açıklayıcı anlatılabilirdi. Mesela bu mesaj yazılabilirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı