%100 Disk Kullanım Sorunu

Merhabalar, 3 - 4 haftadır canımı sıkan bir olay var. Bilgisayarda 40 - 45 dakika işlem yapmayınca disk kullanımı %100 oluyor. Dün IDM ile indirme yapıyordum. 40 -45 dakika sonra bir geldim bilgisayar donmuş. Kapattım açtım bu sefer görev yöneticisiyle birlikte indirmeyi yan yana bıraktım. Yine disk kullanımı uçtu ancak donma falan olmadı neyse ki.

Bu sorunla ilk karşılaşmamda bilgisayardan film izliyordum. Her neyse film bitti bir 'yenile' yapayım dedim nasıl zorlanıyor sanki art arda 10 tane oyun açmışım da öyle bir kasıntı vardı. Güç bela görev yöneticisini açtım disk kullanımının %100 olduğunu gördüm.

Bugün de WinRAR'dan çıkartma işlemi yapıyordum, o işlemde aşırı zorladı disk kullanımını. Ben anlamadım neden böyle bir sorun var. Bu aldığım ekran görüntüsünü 10 dakika önce aldım ve o zamandan beri hala disk kullanımı düşmedi...

Adsız.png

Şu an HD Tune Pro ile Health testi yapıyorum bakalım. Sonuca ulaştığımda atarım buraya. Bu arada kullandığım işletim sistemi KMSPico ile aktifleştirilmiş olan Windows 10 Home 64 bit...

ds.png

Bu da HD Tune Pro sonucu işte... HD Tune çalışırken aynı anda Görev Yöneticisinden disk kullanımınıda takip ettim. %100' den aşağı hiç düşmedi. Test biter bitmez disk kullanımı da %2' lere düştü. Speccy programından sıcaklık değerlerini de paylaşayım isterseniz

dhshsd.png

Nerede bu sorun ?

KmsPico'yu kaldırın.

Tüm Windows güncelleştirmelerini gerçekleştirin.

Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi Konudaki 2, 4, 5, 6, 8, 9 ve 10. adımları uygulayın. Sistemi yeniden başlatın. Bir süre kullanıp tekrardan yeniden başlatın.

Devamı halinde geçici süreliğine Kaspersky'i kendi kaldırma aracı ile kaldırın. http://media.kaspersky.com/utilities/ConsumerUtilities/kavremvr.exe

Çok teşekkürler. Şu anda dediğiniz işlemleri uyguluyorum. Ayrıca sormak istiyorum. BIOS güncellemesi yaparsam bilgisayarımdaki dosyalarımı kaybetme gibi bir riskim olur mu ?

Geri
Yukarı