Çözüldü %100 Disk Kullanımı Problemi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MrOzOz

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Muhasebe finansman
Sorun HDD'de olduğuna karar verdim. Yakın bir süre içinde siz de SSD geçmenizi öneririm. :)

Çözüm
Sanmıyorum hocam ama sağlama alın bir sorun servise.
Sordum hocam. Fotoğraf da attım bakalım ne diyecekler. Zaten HDD ve RAM biz uptade yapmak için yapılmış kolay yer. Donanıma zarar vermedim yani.
Ekleme: Servisi aradığımda cihazı kendiniz onarım yaptığınız için yüksek ihtimalle garanti dışı kalmış da olabilir dendi. Yani ürünü gönderip teknik ekiple inceleme yapınca karar verilir dendi. Kısaca uzaktan bakılmadan incelemeden yanlış bilgi vermek istemiyoruz diyorlar.
Düzenleme: HDD kapağı esneme vardı içeri doğru gömülüyordu kendim tamir edince düzeldi. Ben bunun servise göndermiştim yazılı atıp göndermişlerdi. Garanti biz miyiz anlamıyorum. :)
SSD takmak garantiyi bozmaz. Sadece bir problem olduğunda garantiye aldığınız gibi götürmeniz gerekiyor. HDD'yi çıkarmanız yada RAM eklemeniz garantiyi bozmaz. Ancak vidanın üstünde garanti etiketi var ve siz onu delerseniz garanti dışı kalır.

Sanmıyorum hocam ama sağlama alın bir sorun servise.
Sordum hocam. Fotoğraf da attım bakalım ne diyecekler. Zaten HDD ve RAM biz uptade yapmak için yapılmış kolay yer. Donanıma zarar vermedim yani.
Ekleme: Servisi aradığımda cihazı kendiniz onarım yaptığınız için yüksek ihtimalle garanti dışı kalmış da olabilir dendi. Yani ürünü gönderip teknik ekiple inceleme yapınca karar verilir dendi. Kısaca uzaktan bakılmadan incelemeden yanlış bilgi vermek istemiyoruz diyorlar.
Düzenleme: HDD kapağı esneme vardı içeri doğru gömülüyordu kendim tamir edince düzeldi. Ben bunun servise göndermiştim yazılı atıp göndermişlerdi. Garanti biz miyiz anlamıyorum. :)

Çözüm
İşaretli tiki kaldır disk rahatlar.

Merhaba benim PC'de Adata SSD 240 GB var. HDD kullanmıyorum. Ve bilgisayarda sadece driverlar, Windows, Fortnite, Apex Legends var ve sadece 100 GB'ı kullanılıyor ne zaman Chrome girsem veya bir şey yüklesem yazsam Update yapsam veya oyunlara girerken loading screenlerinde vs. %100 disk kullanımı oluyor ve bilgisayar kasıyor sesler takılıyor. Bilgisayarı sıfırladım Apex Legends'i yükleyene kadar problem yaşamadım. Yükleme yapınca sonuç bu oluyor oyunlarda aşırı bir donma oluyor bu arada CPU'da %100 kullanıldığı zaman aşırı bir kasma oluyor ve PC ilk başlatıldığında ve Fortnite'ta CPU yüksek oluyor. Problem nedir sizce? Çok nadirde olsa ekranda gri çizikler oluşuyor bilgisayarı yeni kurdum konularımdan bakabilirsiniz. Yardımınız için şimdiden teşekkürler :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı