%100 Disk Kullanımı Sorunu!

• Konuyu başlatan MY49
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 3B
Siz yoksa sistem ilk açıldığında %100 disk kullanımı oluyor, bi 10 sn sonra düzeliyor, bunu mu diyorsunuz ? Bunu kastediyorsanız bu normaldir, HDD kullanan herkes de bu vardır, bu sorun değildir. Sistem başlangıçta hizmetleri başlatıyor. Devamlı mı oluyor disk kullanımı ? Aida64 programı ile BIOS sürümüne bakarak öğrenebilirsiniz. Anakartınızı belirtirseniz güncel BIOS'unuzu bulabilirim. Önce overclock'u defaulta alın, sistemin stabilitesi bozulmuş olabilir. BIOS'u da default'a alın. Bu soruna etkinleştirme aracı sebep olmuş olabilir, etkinleştirme aracanın adı ne ? Ayrıca öğrenciler için bedava Windows 8.1 var, korsana gerek yok. Kurduğun programlar güncel mi ? Driverlar güncel mi ? Daima programları kendi sitesinden indir, uyumsuz program kurma, her zaman güncel ol. Bi HDTunePro 5.50 ile diskleri de kontrol edelim. Programla errorscan taraması yapıp(quickscanişaretliolmasın) health kısmının SS'ini paylaşın.

Bedava Windows 8.1.3 için:

Microsoft DreamSpark - Students

Detaylar için:

Windows Embedded 8.1 Industry Pro (Microsoft DreamSpark) | Technopat Sosyal

HDTunePro 5.50 için:

www.hdtune.com: HD Tune website

Aida64 için:

Downloads | AIDA64
Bunları yapabileceğimi sanmıyorum. Teamwiever ile yardımcı olabilir misiniz?

Tw'den yardımcı olamam, zira yasak. Her şey gayet basit, zor olan bir şey yok. Zorlanmaman için linkleri bile paylaştım daha ne istiyosun ? Detaylı bir şekilde anlattım, biraz incele. Ayrıca yukardan Sosyal kurallarına bi göz gezdir.

Tw'den yardımcı olamam, zira yasak. Her şey gayet basit, zor olan bir şey yok. Zorlanmaman için linkleri bile paylaştım daha ne istiyosun ? Detaylı bir şekilde anlattım, biraz incele. Ayrıca yukardan Sosyal kurallarına bi göz gezdir.
Hayır diğer böyle bir sorunum daha olmuştu sağolsun bir arkadaş Teamwiever aracılığıyla yardımcı oldu. Neyse boşverin Windows 8.1 kötü belli herkes sorun yaşıyor. Windows 8 çıktıktan sonra millet Windows 7'ye tekrar döndü. Neyse yine de teşekkürler.

Windows 8.1 kötü falan değil, kusura bakmayın siz beceriksizsiniz. O kadar emek harcadım şu verdiğiniz cevaba bakın. Bırakın siz Windows 7 kurun.
Beceriksiz mi? :D Merak ettiğim şudur ki diyorsunuz ki "Şükürler olsun Windows 7'nin o kasmasından kurtuldum!" ancak Windows 7 bende kasmıyor hemde hiç. Ancak Windows 8.1 acayip kasıyor. Nasıl oluyorsa.

Sorununuzun çok büyük bir ihtimalle çözümü şöyle : (ben de aynı sorunu yaşadım ve böyle çözdüm.)
Hizmetlerden windows search i kapat.Ayrıca sistemin kurulu olduğu diske sağ tıklayıp en alttaki seçenekten tiki kaldır ve işlemin tamamlanmasını bekle ve hata verirse yoksay seçeniğini kullan.

uQsREoJ.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorununuzun çok büyük bir ihtimalle çözümü şöyle : (ben de aynı sorunu yaşadım ve böyle çözdüm.)
Hizmetlerden windows search i kapat.Ayrıca sistemin kurulu olduğu diske sağ tıklayıp en alttaki seçenekten tiki kaldır ve işlemin tamamlanmasını bekle ve hata verirse yoksay seçeniğini kullan.

Eki Görüntüle 45511
Cevap için teşekkür ederim. Böyle düzgün ve kolay cevaplar alabilsem... Windows 8.1'e geçersem bahsettiğiniz çözümü uygulayacağım. Ancak şuan düşünmüyorum Windows 8.1'e geçmeyi. Çünkü yakında Windows 10 çıkacak. Windows 7 için de bedava olacakmış.

Cevap için teşekkür ederim. Böyle düzgün ve kolay cevaplar alabilsem... Windows 8.1'e geçersem bahsettiğiniz çözümü uygulayacağım. Ancak şuan düşünmüyorum Windows 8.1'e geçmeyi. Çünkü yakında Windows 10 çıkacak. Windows 7 için de bedava olacakmış.
Merhaba, üniversite öğrencisi misiniz?

Maalesef. Üniversite öğrencilerine Windows 8.1 ve Microsoft Office 2013 gibi yazılımların bedava olduğunu biliyorum. Ancak henüz üniversiteye geçmediğim için faydalanamıyorum doğrusu. :(
Anladım, üzüldüm adınıza. Birkaç yol var aslında Dreamspark üyeliği için, yasal yollardan. Biraz araştırmanızı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı