%100 Disk Kullanımı Sorunu!

• Konuyu başlatan MY49
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 3B

MY49

Hectopat
Daha fazla  
Windows 8.1 kullanıyordum ancak tekrar Windows 7'ye geri döndüm. Sırf bu disk kullanım yüzünden. Bilgisayarı acayip kastırıyor. Neden böyle oluyor? Windows 7'de disk kullanımı yok onda mı kalmalıyım?

BIOS güncel mi ? Sistem özelliklerinizi belirtin. Ayrıca Windows 8'i nerden indirdiniz ? Kurulum medyasını nasıl hazırladınız ? Sistem kurulunca direk mi oluyor bu sorun ? Yoksa bir şeyler kuruyor musun ?

Haklısınız olabilir. Düşük sistemlerde haliyle anakartlarlar da özellik bakımından eski ve yetersiz kaldığı için bios güncelleme sürümleri çıkarılmıyor.

Aynı sorun bir-iki kez bende de oldu. Çok sinir bozucu. BIOS'um güncel ve lisanslı Win8.1.1 kullanıyorum. PC'yi yeniden başlattığımda düzeldi.

@samet67671

BIOS güncel mi?
Cevap: Tam olarak bilmiyorum. Nasıl öğrenilir söylerseniz öğrenip güncelleyebilirim.
Sistem özelliklerinizi belirtin.
Cevap: Intel Core2 Duo E7300 2.66 GHz işlemci (Overclock ile 3.00 GHz oldu işlemcim.), 6GB RAM, ATI Radeon HD 4600 Series 1 GB ekran kartı, 1 TB harddisk.
Ayrıca Windows 8.1'i nerden indirdiniz?
Cevap: Öğrenci olduğum ve para sıkıntısı da olduğu için korsan kullandım.
Kurulum medyasını nasıl hazırladınız?
Cevap: Windows 7 USB DVD Download Tool aracılığı ile kurulum medyasını hazırladım.
Sistem kurulunca direk mi oluyor bu sorun?
Cevap: Hayır bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra.
Yoksa bir şeyler kuruyor musun?
Cevap: Evet.
Ek olarak: Bu sorunu çok yaşadım. Hep döndüm Windows 7'ye güzeldi. Ama Windows 8.1 hoşuma gidiyordu. Sonra tekrar ona dönüyordum. Ama yine aynı kasma. İşlemci dahi yükseliyordu. Lütfen yardımcı olun. :(

Siz yoksa sistem ilk açıldığında %100 disk kullanımı oluyor, bi 10 sn sonra düzeliyor, bunu mu diyorsunuz ? Bunu kastediyorsanız bu normaldir, HDD kullanan herkes de bu vardır, bu sorun değildir. Sistem başlangıçta hizmetleri başlatıyor. Devamlı mı oluyor disk kullanımı ? Aida64 programı ile BIOS sürümüne bakarak öğrenebilirsiniz. Anakartınızı belirtirseniz güncel BIOS'unuzu bulabilirim. Önce overclock'u defaulta alın, sistemin stabilitesi bozulmuş olabilir. BIOS'u da default'a alın. Bu soruna etkinleştirme aracı sebep olmuş olabilir, etkinleştirme aracanın adı ne ? Ayrıca öğrenciler için bedava Windows 8.1 var, korsana gerek yok. Kurduğun programlar güncel mi ? Driverlar güncel mi ? Daima programları kendi sitesinden indir, uyumsuz program kurma, her zaman güncel ol. Bi HDTunePro 5.50 ile diskleri de kontrol edelim. Programla errorscan taraması yapıp(quickscanişaretliolmasın) health kısmının SS'ini paylaşın.

Bedava Windows 8.1.3 için:

Microsoft DreamSpark - Students

Detaylar için:

Windows Embedded 8.1 Industry Pro (Microsoft DreamSpark) | Technopat Sosyal

HDTunePro 5.50 için:

www.hdtune.com: HD Tune website

Aida64 için:

Downloads | AIDA64

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı