%100 Disk Kullanımı ve HDD Sorunu

malygos177

Hectopat
Daha fazla  
Dün akşam, birden bilgisayar internette dolaşırken ve oyun oynarken kasmaya başladı. Programlar aralıklarla 15-20 saniye yanıt vermiyordu. Daha sonra ''Windows Sabit Disk Sorunu Algıladı'' hatası aldım. Görev yöneticisini açtığımda disk kullanımı %100 gösteriyordu, ancak disk kullanımına göre sıraladığımda en üstteki işlem bile 0.5mb/sn gibi bir işlem yapıyordu. Tüm gün boyunca bu sorunu çözmek için türkçe/yabancı onlarca forum dolaşıp, başka insanların çözümlerini denedim. (Windows Defender, msmpeng.exe, windows search ve hızlı getirme kapatma, bildirimler- windows ile ilgili ipuçları göster kapatma, Skype-Chrome, cmd'den chkdsk komutuyla tarama, C diskinde hata denetimi ve Malwarebytes ile tarama) Ancak hiçbiri sorunumu çözmedi. Ben de HD Tune Pro indirim, health ve error scan ekran görüntülerini aldım. Bu görüntülere bakarak bana bir çözüm yolu önerirseniz çok sevinirim.
18-Mart-2016_01-00.png
18-Mart-2016_01-02.png

Görev yöneticisine gel ve performans sekmesinden diski en çok kullanan uygulamaların resmini bize at. Onun haricinde HDD teknolojik atık olma noktasına gelmiş. Yedeklerini almanı öneririm.

Disk ömrünü doldurmuş. Disk tamiri de neredeyse mümkün olmayacak birşey. Olsa bile içi açılan diskler hiçbir zaman yeni diskin sağlamlığını ve sorunsuzluğunu sağlayamaz. Diski değiştirme zamanınız gelmiş. Biran önce yeni disk alıp verilerinizi yedekleyin. Eğer boyutları ihtiyaçlarınızı karşılarsa mutlaka SSD alın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı