%100 disk kullanımı sorunu

Derda Ölmez

Centipat
Arkadaşlar, görev yöneticisinden bakıyorum disk %100 kullanılıyor. Bilgisayarımda hafif takılmalar oluyor sistemim iyi ama takılamalar yaşıyorum, sebebi bu olabilir mi?

Arkadaşlar, görev yöneticisinden bakıyorum disk %100 kullanılıyor. Bilgisayarımda hafif takılmalar oluyor sistemim iyi ama takılamalar yaşıyorum, sebebi bu olabilir mi?

O sorun bende de vardı çözemedim Windows'da HDD varsa SSD almanızı öneririm.

Sebebi HDD yavasligindan kaynaklaniyor ya da HDD de bir sorun var Bad Sector olabilir. HD Tune ile tarama yapabilirsiniz. Tarama sonuclarini - Health kismini SS alip atarsaniz anlayabiliriz.

Sebebi HDD yavasligindan kaynaklaniyor ya da HDD de bir sorun var Bad Sector olabilir. HD Tune ile tarama yapabilirsiniz. Tarama sonuclarini - Health kismini SS alip atarsaniz anlayabiliriz.
3 defa HDD değiştirdim anlamıyorum çok gıcık bir şey oyunlar olsun Windows olsun anlık takılıyor ya da windows sekmeleri 5 6 saniyede açılıyor

Disk klonlama ile halledebilirim SSD ye Windows kurmayı değil mi ?
Evet Samsung'un bunun için Disk Migration adında bir yazılımı var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet Samsung'un bunun için Disk Migration adında bir yazılımı var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
sadece samsung ssd lirde işe yaramıyor demi ? yani farklı bir ssd ilede olur .
En kötü SSD, en iyi HDD'den iyidir demiş atalarımız (!)
peki size bir şey diyeceğim eski bilgisayarımda (win7) disk kullanımı böyle değilken şuanki yeni sistemim daha iyi olmasına rağmen (win10) daha fazla takılıyor ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı