%100 disk kullanımı

severaljeton

Decapat
Daha fazla  
Model ST1000DX001-1NS162 SSHD 1TB kullanıyorum. PC açıldığında veya bir oyuna girdiğimde %100 disk kullanımıyla karşılaşıyorum. Bazen oluyor bazen olmuyor. En çok kullanan Windows'un kendi programları oluyor. Nasıl düzeltirim sorun nerdedir? Yardımlar için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Model ST1000DX001-1NS162 SSHD 1TB kullanıyorum. PC açıldığında veya bir oyuna girdiğimde %100 disk kullanımıyla karşılaşıyorum. Bazen oluyor bazen olmuyor. En çok kullanan Windows'un kendi programları oluyor. Nasıl düzeltirim sorun nerdedir? Yardımlar için şimdiden teşekkürler.

Windows 10 HDD ile düzgün çalışmıyor yani normal bir şey ama istersen HDD'nin sağlığınada bir bak.

Açılışta hizmet ana bilgisayarı yerel sistem yüklenir diske.
Oyunlarda veya beklemede iken saati gelmiş ise bakım hizmeti yüklenir diske.
Bu tür sıkıntılar için bazı düzeltmeler var ve forum içinde yeterince konu mevcut.

SSD Fresh programını indirip tam iyileştirme yapın.
Wise Care 365 (5.6.3) Pro Free indirin ve kurun. Sistem iyileştirici > Disk birleştirme bölümünde tam disk birleştirme işlemini gerçekleştirin. Uzun sürecektir. Yatmadan önce işlemi gerçekleştirin, altta işlem bitince pc kapat seçeneği mevcut kutucuğu işaretlerseniz işlem sonrası pc kapanır. Pc uyku moduna geçmemesi için güç ayarlarını düzenlemeyi unutmayın.

[CODE title="CMD yönetici olarak açıp bunu yapıştırın."]
net stop "WSearch"
sc config "WSearch" start=disabled
net stop "SysMain"
sc config "SysMain" start=disabled
reg add "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters" /v "EnablePrefetcher" /t REG_DWORD /d 0 /f
reg add "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters" /v "EnableSuperFetch" /t REG_DWORD /d 0 /f
reg add "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\DataCollection" /v "AllowTelemetry" /t REG_DWORD /d 0 /f
[/CODE]

Geri
Yukarı