%100 hard disk kullanımı

Kiznaiver

Kilopat
Makaleler
1
Yer
whitechapel
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
ST1000DM0031-SB1 (1000 GB)
Anakart
90DA00BPTX
1TB HDD en ufak işlemlerde bile anında %100'e çıkıyor. Aklıma ilk önce fazla ısınabileceği geldi ama böyle bir şey yok 40-50 derecelerde seyrediyor. İnternette bulabildiğim çoğu çözümleri denedim ama maalesef düzelmedi.

1TB HDD en ufak işlemlerde bile anında %100'e çıkıyor. Aklıma ilk önce fazla ısınabileceği geldi ama böyle bir şey yok 40-50 derecelerde seyrediyor. İnternette bulabildiğim çoğu çözümleri denedim ama maalesef düzelmedi.
Yaklaşık 4 yıl bu sorunu yaşadım ve çözümü harddiski değiştirmekte buldum.

Hizmetlerden SysMain'i kapatın.
Kapalı hocam zaten, Windows Search de kapalı ama etki etmediler.

Yaklaşık 4 yıl bu sorunu yaşadım ve çözümü harddiski değiştirmekte buldum.
Harddiski değiştirmektense SSD alırsam düzelir mi? Aşırı kastırıyor bu olay bazen dakikalarca bekletiyor.

Her zaman mı oluyor? Eğer korsan oyun kurarken oluyorsa gayet normal.
Hayır Chrome'u açarken, siteler arası gezinirken bile oluyor. Her zaman değil ama en ufak işlemlerde bile %100'e çıkabiliyor.

Hard diski değiştirmektense SSD alırsam düzelir mi? Aşırı kastırıyor bu olay bazen dakikalarca bekletiyor.

Hayır Chrome'u açarken, siteler arası gezinirken bile oluyor. Her zaman değil ama en ufak işlemlerde bile %100'e çıkabiliyor.

İşletim sisteminiz nedir?

Artı -1 Eksi

Harddiski değiştirmektense SSD alırsam düzelir mi? Aşırı kastırıyor bu olay bazen dakikalarca bekletiyor.

Bütçen iyiyse kesinlikle SSD almalısın.

Artı -1 Eksi
İşletim sisteminiz nedir?

Ekran kartı: Asus GT 1030 2GB OC
İşlemci: i3-6100 3.70GHz
Ram: 2x4 2400MHz 8GB

Buradan HDSentinel uygulamasını indirin. Programı açııp test yapın ve ekran görüntüsünü atın.

HD Tune ile yapmıştım sonuçlar şöyle;
1659642851920.png

Yeni konular

Geri
Yukarı