100 KB'sn aktarma

@noping @356463 SATA marka SSD yok diyor? Ve SSD gerçekten eski bilgisayarı zaten 6-7 ay sonra kardeşime vereceğim ya da satacağım. SSD kronik sorunluydu galiba bir yer de ismini duymuştum.

Kusura bakmayın. Etiketlenmişim ama geç gördüm. Kullandığınız SSD'de Phison'a ait bir kontrolcü olabilir. SBFM olarak gözüküyor FW numarası. Şuradan Flash ID yapar mısınız?
Büyük ihtimalle kalitesiz NAND yongaları kullanıyor. Ayrıca ATTO ile de hız testi yapın.

@noping @356463 SSD'yi öncelikle ben aldım ek olarak cihazımda HDD bulunuyor. O zamanlar yaşım küçüktü bilgisayarcıya gitmiştik bilgisayara SSD takmayı önerdi tamam dedim. İlk Samsung SSD'lerden takacaktık ama çok pahalıydı dedi ki Samsung SSD'nin hız değerleri ile kafaya kafaya başka bir SSD var onu takayım olur mu dedi. Ben de haliyle karşı çıkmadım olay bu. :D SSD'nin modelinden bile haberdar değilim. Artık bu konuları tabii ki biliyorum. Ama yapacak bir şey yok.
Kusura bakmayın. Etiketlenmişim ama geç gördüm. Kullandığınız SSD'de Phison'a ait bir kontrolcü olabilir. SBFM olarak gözüküyor FW numarası. Şuradan Flash ID yapar mısınız?
Büyük ihtimalle kalitesiz NAND yongaları kullanıyor. Ayrıca ATTO ile de hız testi yapın.
Hemen.

Hocam. Kalitesiz derken? “zamzung'dan qaliteli” (!)

@noping @356463 SSD'yi öncelikle ben aldım ek olarak cihazımda HDD bulunuyor. O zamanlar yaşım küçüktü bilgisayarcıya gitmiştik bilgisayara SSD takmayı önerdi tamam dedim. İlk Samsung SSD'lerden takacaktık ama çok pahalıydı dedi ki Samsung SSD'nin hız değerleri ile kafaya kafaya başka bir SSD var onu takayım olur mu dedi. Ben de haliyle karşı çıkmadım olay bu. :D SSD'nin modelinden bile haberdar değilim. Artık bu konuları tabii ki biliyorum. Ama yapacak bir şey yok.

Hemen.

SSD'yi çıkarıp bakma şansın yok mu?

Kusura bakmayın. Etiketlenmişim ama geç gördüm. Kullandığınız SSD'de Phison'a ait bir kontrolcü olabilir. Sbfm olarak gözüküyor fw numarası. Şuradan flash ID yapar mısınız?
Büyük ihtimalle kalitesiz NAND yongaları kullanıyor. Ayrıca atto ile de hız testi yapın.

1617047759821.png

1617048084468.png

İlk testi SS olarak mı atmalıydım bilmiyorum kusura bakmayın.
SSD'yi çıkarıp bakma şansın yok mu?
SSD CD kısmında takılı o yüzden sökemem. Zaten pekte önemli değil.

SSD'niz Patriot Burst'a benziyor özellik bakımından. Lakin kötü bir haberim olacak size. Tam 5 tane kötü blok oluşmuş sonradan SSD'nizin üzerinde. O yüzden hız düşüşleri olmuş. Yani SSD yavaş yavaş ölüme gidiyor. ATTO sonuçları da bunu kanıtlar nitelikte zaten. Bir de disk birleştirme aracı ile SSD'nize TRIM yapıp hız testine sokun. Bir faydası olmaz ama deneyelim yine de.

Geri
Yukarı