100 litre akvaryum kurmanın maliyeti ne kadar olur?

Bu hobiye başlamıştım balıkarlım öldükten sonra bıraktım. Gerçekten uğraştırıcı bir hobi. Su değişimi vs.
Kolay gelsin. 7 8 ay bu hobiyi yaptım. Aşırı yemleme yapma. Ve bir iki çöpçü balığı da atarsan akvaryum dibini temizlemeye yardımcı olur. Ve pahalı bir hobi. Gerçi Türkiye şartların da hangi hobi pahalı değil ki?

Bu hobiye başlamıştım balıkarlım öldükten sonra bıraktım. Gerçekten uğraştırıcı bir hobi. Su değişimi vs.
Kolay gelsin. 7 8 ay bu hobiyi yaptım. Aşırı yemleme yapma. Ve bir iki çöpçü balığı da atarsan akvaryum dibini temizlemeye yardımcı olur. Ve pahalı bir hobi. Gerçi Türkiye şartların da hangi hobi pahalı değil ki?
Yer varsa vatoz'da koyulabilir.

Hala bi düşünüyorum yeni bir akvaryum mu kursam diye. Sarı prenses ile yunus beslemeyi. Büyük bir akvaryum da yapmak istiyorum ama düşünme ile kaldı. Hayata geçiremedim.
Cikletler de gerçekten güzel balıklar onlar için ısıtıcıda gerekiyor geriye kalan şeyler japon ile aynı.

Ankara'da bir dükkanda mükemmel bir akvaryum görmüştüm. Tahminen 150L civarı bir tank'da lepistes vardı seyir zevki inanılmaz iyiydi. Belki lepistes'te düşünebilirsiniz. Ayrıca bitki felan güzel olur.

Selam tekrar. 100x51x38 ikinci elde bir akvaryum buldum 450 TL fiyatı var ancak ön cam bombeli. Şimdi bu akvaryum için 600l/h iç filtre alacağım. Akvaryuma ekleyeceğim balıklar için karar veremedim hepsi Japon olacak. 2 tanesi siyah teleskop olacak 1 tane çöpçü alayım diyorum 30 litre 1 balık hesaplarsak 2 tane daha hangi tür uyumlu olur sizce? @Silinen üye @Teeknolog

Selam tekrar. 100x51x38 ikinci elde bir akvaryum buldum 450 TL fiyatı var ancak ön cam bombeli. Şimdi bu akvaryum için 600l/h iç filtre alacağım. Akvaryuma ekleyeceğim balıklar için karar veremedim hepsi Japon olacak. 2 tanesi siyah teleskop olacak 1 tane çöpçü alayım diyorum 30 litre 1 balık hesaplarsak 2 tane daha hangi tür uyumlu olur sizce? @Silinen üye @Teeknolog
İç filtre yerine pipo alsanız şu anlık daha iyi olur.

Balık olarakda hepsi japon olacağı için teleskop, oranda yapabilirsiniz.

Dediğin ölçüleri akvaryum litre hesaplama sitesine yazdığımız da 193 litre çıkıyor. Gayet büyük bir akvaryum. Bir balığa 15 20 litre verebilirsin. Aslın da bu pek de doğru bir bilgi değil. Balığın ölçüsü her cm başına 2 litre diyen var. 10 litre diyen var. Küçük fanuslar da 3 balık besleyen akrabalarım da vardı. Çok dayanıklı bir tür oldukların dan bir şey olmaz. Önerim fazla balık atın akvaryum büyük bu kadar az balık atarsanız akvaryum boş gözükür. Ben 2 siyah teleskop 2 kuyruklu yıldız 2 normal japon 2 çöpçü beslemiştim. Akvaryum um 100 litre idi. Ölmelerinin sebebi de aşırı yemleme yapmamdı. Ne yazık ki kötü bir tecrübe oldu benim için. Bence 15 litre olarak hesapalyın 10 adet japon 3 çöpçü atın. Black oranda da türünü de beslemeyi düşündüm lakin yaşadığım şehir de yoktu.

@Teeknolog siteden bende baktım ama ürün bu akvaryumlink 'te 125 litre görünüyor.
Site de yanlış hesaplamışım o zaman. Bence bir akvaryuma bu kdar para vereceğinize camcı da yaptırın. Çok daha uyguna gelir.

@Teeknolog iç filtre önermişti o yüzden belirttim, sadece pipo filtre yeterli olacak mıdır?
Hava motoru da alacağınız için hava motorun dan gelen havayı direk suya vermek yerine pipo filtreye takıp hem filtreleme hem de hava vermiş olursunuz.

Geri
Yukarı