100 Mbps download 5 Mbps upload iyi mi?

Tolga29106

Centipat
Çok tedirginim oyun yayınları çekeceğim bana bir 60 Mbps download 5 Mbps Upload'ın tamamı lazım diyebilirim. 100 Mbps download 5 Mbps upload internetim var. Peder Netflix'ten sabah akşam film izleyecekmiş kardeşim desen YouTube'da sabah akşam dizi izliyor onun dışında Instagram Facebook'ta takılıyorlar. Bana internet yeterli mi? Yayın için Upload'ı 10 Mbps'e çıkarmayı düşünüyorum ama tek endişem yayın yapamayacak kadar donma kasma durumu olur mu? Veya oyunlarda ping çıkar mı?

Upload düşük gibi. Ben 35 Mbps download, 5.5 Mbps upload alıyorum. Hayır, 720P60FPS yayın açabilirsiniz. Kasma veya donma olmaz. Tabii Bit ayarı da önemli.

Peki ek pakat alarak 100 Mbps downlod 10 Mbps upload yapsam 1080P 60 FPS yayın yapabilir miyim?
Upload düşük gibi. Ben 35 Mbps download, 5.5 Mbps upload alıyorum. Hayır, 720P60FPS yayın açabilirsiniz. Kasma veya donma olmaz. Tabii bit ayarı da önemli.
Netflix Youtube beni endişendiriyor sabah akşam dizi film izleyecekleri için

1080P60FPS yapabilirsiniz 10 Mbps upload ile. YouTube'da ona göre ayarları gösteren kanallar olması laızm, göz atmanızı öneririm.

Peki dizi film indirirken upload kullanıyor ama indirmeden izlerken download kullanıyor herhalde. İndirmeden izlerken downloadtan başımı ağrıtmasını istemiyorum bu youtubemuş netflixmiş.

Peki dizi film indirirken upload kullanıyor ama indirmeden izlerken download kullanıyor herhalde. İndirmeden izlerken downloadtan başımı ağrıtmasını istemiyorum bu youtubemuş netflixmiş.
İndirirken kullanılmaz iki türlü de download kullanırık eğer internete dosya yüklerseniz upload'ı kullanırsınız.

Bu söylediklerinin ikisinde de download kullanılır.
Sen karşıya bir şey yüklerken upload kullanılır yani YouTube'ye video yüklerken.

Geri
Yukarı